| YumiSukinanda a întrebat:

Cam ce trebuie sa faci cand esti sefa clasei a 4-a a?

4 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Ca sefa clasei trebuie sa te ocupi cu:
Stersul tablei, udatul florilor, sa fie mereu creta, sa imparti cornul si laptele, sa notezi fiecare copil ce nu sta in banca dupa ce s-a sunat, buretele sa fie mereu ud, si in cazul in care profesorii te trimit undeva, tu executi!
Dar in cazul in care, in clasa ta mai sunt si elevi de serviciu a clasei tu doar te ocupi cu notatul, notezi fiecare copil ce face dupa ce se suna si dai raportul profesorului. Fundita?

| MeGustaaaaa a răspuns:

Aaaa...Pai sefii clasei se ocupa doar cu notatul elevilor care nu stau in banca dupa ce s-a sunat si apoi le spun invatatorului/invatatoarei.
P.S-Nu ai voie sa iesi din clasa caci invatatorul/invatatoarea va spune ca ar trebui sa stai in clasa sa vezi de elevi. Fundoi?

| ÎngerCretin a răspuns:

Trebuie sa faci o lista cu colegi care sa se ocupe de ceva. Un coleg; o ocupatie.
Ai inteles?
La fiecare tabla trebuie sa fie luna, sa ude florile, si multe altele. Creta: imposibil sa lipseasca.
Buretele: ud mereu
altele: nu mai stiu
Funda?

| YumiSukinanda explică (pentru ÎngerCretin):

Ce ai zis tu, fac elevi de serviciu si eu zic de sef.