| Elenaeli22 a întrebat:

Ce trebuie sa faca o sefa a clasei?

Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Felicitari!
La inceput sa nu fii paratoare, sa nu spui cine ce a facut(eu am fost 2 ani la rand sefa, stiu cum e), toti se vor intoarce cu spatele, ei nu inteleg ca nu le vrei raul.Ai grija de disciplina si ordine, cam asta e.
Bafta! Funda?

12 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sa ajute elevii care nu se descurca prea bine, sa aiba grija ca sala de casa sa fie curata in permanenta

| drogh a răspuns:

O sefa a clasei trebuie sa aiba grija de colectiv, sa raspunda pentru ei, sa se duca la sedintele convocate de scoala, sa se asigure ca toti metin curatenia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa le faci temele la ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie prezenta la sedintele cu sefii de clasa, sa se adreseze dirigintei cand clasa intampina vreo problema, chestii din astea.

| SooJin a răspuns:

Scrii pe o foaie cei care nu sunt cuminti, alearga.Uzi buretii, plantele din clasa (daca aveti).Te asiguri ca la fiecare ora creta este la tabla sau pe catedra...etc. Sa inteleg ca tu esti sefa clasei ..pai iti urez succes, nu e chiar asa de usorwinking

| El3m3ntul a răspuns (pentru SooJin):

Chestiile astea cu bureti flori astea le fac elevii de serviciu pe clasawinking

| SooJin a răspuns (pentru El3m3ntul):

Da,insa la noi le face seful clasei si elevul de serviciu. happy

| El3m3ntul a răspuns (pentru SooJin):

Nu te contrazic eu doar mi-am spus parerea.

| SooJin a răspuns (pentru El3m3ntul):

Bineinteles,nu e nimic gresit in a spune o parare happy

| El3m3ntul a răspuns:

Sa aiba grija ca toti elevii sa isi scrie temele sa nu faca dezordine sa le spuna copiilori sa respecte regulamentul clasei(fiecare clasa are un regulament nu? ).

| Mystyk a răspuns (pentru El3m3ntul):

Nu, nu fiecare clasa are un regulamenthappy

| zurick a răspuns (pentru Mystyk):

In primul rand nu trebuie sa te lauzi cu acest statut
Trebuie sa fii disponibila
Sa fii organizata
Sa stii cum sa te impui(prin a te impune nu ma refer la o aroganta sau la pumn, bine tu esti fatalaughing)