| elyroxy a întrebat:

Ce vreti voi sa deveniti in viata si de ce?

13 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Imi place ceea ce sunt acum!laughing

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Medic veterinar, sunt deja la facultate.
Deoarece iubesc foarte mult animalele si pentru mine ele conteaza mai mult decat oamenii.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Informaticiana(programatoare).
De mica sunt atrasa de informatica.
Si vreau sa am cunostinte in psihologie+ engleza.

| elleme a răspuns:

Eu inca nu m-am hotarat. Dar am 2 meserii care imi plac: profesoara, sau as vrea peste un timp sa-mi deschid un coafor si sa lucrez acolo.
Oricum poate ma mai razgandesc. De ce? Pentru ca asta imi place sa fac, pur si simplu fac asta din placere.
Exista si un proverb cam asa: 'Alege-ti meseria care-ti place si nu vei lucra o zi din viata ta!' Adica daca iti alegi o meserie care-ti place, nu vei lucra, o faci din placere. Cam asa sunt si eu. love struck

| ShowTim3 a răspuns:

Basescu
De ce? nu are nevoie de explicatii aceasta meserie, cine nu ar vrea sa fie un marinar betiv care conduce tara ca pe un vapor?

| Iadhira a răspuns:

Viata e spontana, mereu ti se schimba idealurile pana cand gasesti acel ceva pe care-l vrei cu adevarat. Momentan vreau sa devin una dintre acele persoane care ajuta oamenii in problemele lor cu ei insusi, mai bine spus medic psiholog. Ador sa ascult problemele oamenilor deoarece uneori sunt atat de amuzanti cand se confrunta cu ei insusi, nestiind ce cale sa aleaga, iar aici intervin eu ( laughing ) cu cateva sfaturi care s-ar putea sa-i deteremine si sa-i faca sa vada ceea ce este mai bine pentru ei. happy

| mat31new a răspuns:

Vreau sa fiu un sot cinstit si un tata bun.
ca job mi-ar placea sa fac animatii.

| ςгเรtเภยкค a răspuns:

Buna eu imi doresc cantareata de mica, sper sa reusesc sa-mi implinesc visul...

| eejke a răspuns:

Avocat.

| sorelaaa a răspuns:

Om.

| Unia23 a răspuns:

Vreau sa devin programator fiindca sunt pasionata de tot ce tine de calculator, de cum sunt facute unele lucruri si pentru ca am niste idei super tari in ceea ce priveste internetul si unele software-re.

| nutza15_3248 a răspuns:

Salut, eu doresc sa devin psiholog, deoarece cred ca e o profesie minunata pentru mine!

| nutza15_3248 a răspuns:

Pai eu vreau sa devin psiholog deoarece sint pasionata de tt ce tien de acest domeniu.