| anonim_4396 a întrebat:

Chiar nu am nici cea mai vaga idee daca aceasta e categoria potrivita, dar nu am gasit alta si imi cer scuze pentru asta. Problema mea sta astfel : doresc sa trimit un colet cu ramburs in tara cu fan courier, mai detaliat o placa video, care se afla in cutia ei originala. Cum se procedeaza mai exact cu impachetarea, trebuie sa pun ceva folie sau scotch si sa lipesc o hartie cu datele destinatarului, sau toata treaba asta se intampla cand ma duc cu coletul la curierat?

Răspuns Câştigător
| zolotovicidragos a răspuns:

Salut. Acum ceva timp am trimis si eu un colet prin fan courier si nu am lipit nici o hartie cu datele destinatarului (se ocupa ei de asta). O seara faina.

| anonim_4396 explică (pentru zolotovicidragos):

Si de impachetat cum ai procedat? Ai pus ceva pe colet nu stiu gen ceva folie sau nu stiu.

| zolotovicidragos a răspuns (pentru anonim_4396):

In general il impachetezi ca sa fie in siguranta, dar daca placa video este deja in cutie nu mai are rost sa ii mai pui folii sau alte minuni.