| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma ajuta primeste funda!
Deci...am laptop hp pavillon dv6000 si functiona perfect, pana intr-o zi cand i-am dat drumul normal se aprindeau ledurile, dar ecranu ramanea oprit si dupa 5-10 sec. de la aprindere bipuia de 3 ori... am auzit de la un prieten ca trebuie pornit si oprit de mai multe ori, am incercat asa si dupa 20-30 de inchis-deschis pornea normal dar cand trebuia sa-l opresc iarasi o lua de la capat si iar trebuia sal inchid-deschid de 30 ori,, m-am chinuit asa vreo 2 luni, iarasi pana intr-o zi cand eram intr-un joc
si sa inverzit tot ecranul si s-a stins automat singur doar ca de data asta cand il porneam nu mai bipuia de loc si la 5-10 sec. de la aprindere se reporneste singur iar si iar si iar, si nu pot sal mai deschid deloc ce sa-i fac ajutati-ma dau funda.

1 răspuns:
| lar1ssa a răspuns:

Pai e de la ecran du-te la servis si vezi ce-ti spune esxact ori s-o fi ars ecranul ori trebuie o noua placa video