| Dydydodo a întrebat:

Cine poate sa i-mi spuna si mie ce pot face pentru a invata mai mult si pentru a intelege.Nu sunt de loc multumita de notele mele am 8 si 2 de 7 la mate. Nu stiu cum sa invat mai usor metodele matematice. I-mi trebuie minim un 8 ca sa i-mi iasa media 7 si nu vreau...mai este putin foarte putin pana la urmatorul test, vreau 10 . Si sa nu mai zic ca si teza vine la fel de repede adica este pe 24 mai. Stiu ca vi se pare mult timp pana atunci mai sunt 2 luni. Adica aprilie si daca azi suntem in 23 deci luna are 31( 31-23=8) iar teza este pe 24 mai ,sunt mai mult de 2 luni cam 2 luni si o saptamana (+ sau -) . Ajutor am mare nevoie de un raspun gandit bine pentru ca nu vreau iar note mici vreau 10. Dau funda, la cel mai bun rasp promit. Ajutor va rog!

6 răspunsuri:
| radutu1299 a răspuns:

Eu l-am invatat pe finul meu matematica ( a 2-a) jucandu-se cu cubelete(prima etapa). Apoi invata cifrele si facea repede pe foaie a doua etapa. Acuma se uita pe melodii si le modifica astfel incat toate cifrele sa rimeze intre ele.Acuma e intr-a 3 si e cel mai bun la matematica (lua numai suficient si insuficient) acum ia numai f.bine*

| sabau26 a răspuns:

Daca ne spui pe ce clasa esti.

| sabau26 a răspuns:

Ai putea lucra suplimentar, nu stiu ce te vei face, matematica de a 5 a e destul de usoara...mai greuu pe 6-7-8 va trebui sa incepi sa te descurci de acumwinkingbafta!

| teo_9138 a răspuns:

Cea mai buna metoda e de a te stradui.Incearca! fundita?

| oMaria a răspuns:

Pai fa-ti timp, macar 1 ora pe zi sa lucrezi suplimentar si sa rogi pe cineva sa te ajute la lucrurile pe care nu le-ai inteles, si fa mai multe de genul ala, pana reusesti sa le faci singura. Si uite-te mult in caietul de clasa. Noua la mate daca nu lucram suplimentar ne scade 3 puncte din nota, (dar eu am tot 10 si niciodata nu am lucrat suplimentar) big grin