| Corina1325 a întrebat:

Credeti ca banii aduc fericirea sau nu?

27 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Buna Biank,
Nu neaparat, nu sunt mai fericiti cei cu multi bani, dar este bine sa ai cu ce-ti satisface necesitatile normale. Din cele auzite si vazute stim cate necazuri aduc banii in exces, dar si lipsa lor. Numai bine!

Apache
| Apache a răspuns:

Nu fericirea adevarata! dar in general DA!

| anad a răspuns:

Banii intretin fericirea, dar in nici un caz nu o pot cumpara! "Coaja tuturor lucrurilor o poti obtine pe bani, dar nu samburele." Si mai trebuie sa fie insotiti si de dragoste si sanatate ca sa te poti bucura pe deplin.

| User a răspuns:

Da-mi 2 milioane ca numa intr-un picior ma vezilaughing Deci da, aduc fericirea.

| BruneTTe a răspuns:

Nu. desi in ziua de astazi ca sa ai o viata frumoasa si lipsita de probleme si greutati trebuie sa ai si bani. fara bani esti neinteresant, nu te baga nimeni in seama. Pana si in spitale prioritate au cei cu bani. oh go on

| Psihiatra a răspuns:

In multe cazuuri da. Dar sunt si cazuri in care banii ori nu pot face nimic(in caz ca te`ai pierdut sau stiu eu ce...am dat un exemplu tongue ) sau fac rau, cum ar fi... zic si eu o situatzie: oamenii sa se comporte diferit cu tine doar pentru ca ai bani si sa fie toti falsi, sa nu ai prieteni adevaratzi ci doar oameni in jurul tau ce ashteapta bani de la tine happy

| frvtel a răspuns:

Nu, dar o intretine!

| FucktheSystem a răspuns:

Partial.
Pe moment da ca e extazul... dar dupa odata cu banii vin si grijile [mai ales daca sunt castigati dintr-o data ca la loterie]

| madalicious a răspuns:

Nu. Degeaba esti bogat daca te schimbi, si pierzi persoanele dragi de langa tine. Degeaba esti bogta daca nu ai o persoana care sa te iubeasca neconditionat si care sa nu fie interesata de ce ai in portofel.

| Jane a răspuns:

Ca toate excesele, si banii in "cantitati" mari pot dauna, pentru ca bogatia te distruge pe dinauntru, te schimba, desi poate tu iti spui la inceput ca vrei sa ramai ca inainte, sunt putini oameni bogati care au si un caracter placut. Cat despre fericire, nu stiu ce sa zic, fericirea se poate defini in multe feluri si banii aduc un anumit tip de fericire, dar rapesc atatea altele... Ce-i prea mult strica. Sper ca te-am ajutat!

| Kenny a răspuns:

Nu stiu, dar fara bani nu poti fi fericit. xD

| pauladrian a răspuns:

Depinde si cum pui problema. Eu zic ca banii aduc fericirea. Iar daca nu esti fericit si ai bani nu cred ca e din cauza banilor sau prea putine cazuri.

| Lollidella a răspuns:

Nu aduc fericirea, dar o intretinwinking

| AndyNyappy5 a răspuns:

Stii cum e.big grin banii nu aduc fericirea dar o cumpara!

| Domyno a răspuns:

Eu am o vorba: Banii nu aduc fericirea, dar conteaza numarul lor!laughing Ma rog asta e ceva asa de gluma, dar parerea mea este ca DA o aduc. Sunt de felul meu mai materialist, dar asta este nu ma pot schimba laughing

| Maddu a răspuns:

Fericirea nu se cumpara in bani! Dar in acelasi timp fara bani nu poti trai.este de ajuns sa ai destui bani cat iti trebuie nu sa te scalzi in ei deoarece la un moment dat observi ca esti singur cu banii si nu va mai fi nimeni langa tine cand nu o sa mai ai.aduc sh ei fericirea dar nu indeajuns ca sa fii implinit!

| Serendipity17 a răspuns:

Da

| danteluta a răspuns:

Nu aduc fericirea dar, o intretine

| FIR a răspuns:

Da, dar o fericire trecatoarewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Georgy1033 a răspuns:

Binenteles ca nu degeaba ai bani si nu ai sanatate pentru ca daca ai o foala devindecabila nu poti sa o vindeci cu bani sau de exemplu familia degeaba ai bani daca nu te intelegi bine cu cei di familie nu ai copii cunosc multe persoane care au bani vile si de toate dar nu se inteleg nu au copii.ma bucur ca te-am ajutat funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.happySau de fapt poate n`o aduca da` contribuie la mentinerea eibig grin. Parerea mea. Si in plus, fara bani esti un nimic. Daca ai doamne fereste un copil bolnav, care are nevoie de operatie scumpa, ca sunt atatea cazuri si n-ai bani, ce faci?! Dar daca ai bani il faci bine cu usurinta, si esti un om fericit, cu ajutorul banilorhappy. Cand iti cumperi lucruri noi, esti fericit nu? Deci cu bani le cumperi. Drept urmare, sa fim seriosi cu povestile.ca nu`ti trebuie bani daca ai sanatate si dragoste...ca sa ai sanatate trebuie` sa ai bani ca sanatatea tot prin bani se mentine, dragostea la fel, vorba aia "trece prin stomac".

Multa bafta si sa fi iubit`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-o aduc** am vrut sa spun, imi cer scuze.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, dar sunt o necesitate a vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, dar cu ei iti poti achizitiona un iaht care sa-ti aduca fericirea.

| s4a a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, insa lipsa banilor poate fi un motiv serios de nefericire.

| SlowLikeSnow a răspuns:

E bine sa ai bani pentru a fi "fericit" ca ai ce iti trebuie si iti permiti vacante in fiecare saptamana libera sau vacanta de vara, dar toata fericirea nu este datorata banilor.