| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e adevarat ca in 2012 o sa fie un cutremur urias? Daca stiti spuneti-mi si unde.

Răspuns Câştigător
| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Ei bine noi nu o sa stim niciodata ce se va intampla! Dumnezeu decide! Eu am auzit ca in 2012 e sfarsitul lumii.Asta cu 2012 a descoperit un om nu stiu exact cine de pe un tablou de a lui Leonardo Davinci.Acel mom a descifrat cuvintele de pe tablou pentru ca erau scrise in alta limba (sau erau scrse ciudatstraight face) si i-a iesit cuvantul asta: in 2012 va fi sfarsitul lumii.happy

21 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu cred ca este cineva care sa-ti poata raspunde la intrebarea asta.Si cei de la Institutul de Fizica Pamantului afla cu cateva secunde inainte, poate! Sa ne ajute Dumnezeu, cand va fi!

| anad a răspuns:

Nu stiu nici expertii care se ocupa doar de studiul cutremurelor! Nu putem decat sa speram ca nu va fi deloc sau ca nu se vor produce pagube.

| Razvan a răspuns:

Nu. O sa traim fiecare cat avem datwinking
Sau probabil ne va sugruma instinctul de turmahee hee

| Vizitiul a răspuns:

Nimic mai fals. Sunt simple plasmuiri, care au menirea sa antreneze negativ psihicul omului. Nu se poate sti cu exactitate, ci se banuieste, e ceva similar cu prezicerea apocalipsei. Cutremurele sunt fenomene imprevizibile!

| Roby67 a răspuns:

Daca mai stau mult in fata calculatorului pana atunci, cu siguranta o sa fie un cutremur foarte mare ca ajung pe la 120 de kilograme si tinete atunci...

| Alex_7297 a răspuns:

Unde? 36 grade, 43 minute 21 secunde latitudine nordică, 13 grade, 20 minute, 2 secunde longitudine vestică.

| Diiana232997 a răspuns:

Nu stiu, asa se zice.Cred ca ca sa fim 100% va trebui sa asteptam sa treaca timpul pana in 2012 doar atunci vom fi 100% siguri de ce se va intampla.

| Winniee a răspuns:

NUUUUU>
Minciuni gogonate.Asa a fost si in 2008 toamna. CA vine apocalipsa pe 21 otombrie si nu mai stiu cand.
Hai frate ma lasi...Vine...Cutremurul care va zduncina pamantu` si o sa iasa foc si etc sietc si morti si etc si etc si durere sietc si apocalipsalaughing
8 septembrie 2040 - Aliniere planetara, despre care se crede ca va avea efecte nefaste asupra Pamantului, provocand, in mod special, cutremure foarte puternice
2076 - sfarsitul calendarului musulman
2240 - sfarsitul calendarului evreiesc
In toti ani astia pot veni apocalise...Si vor veni? Cine stielaughing

| Winniee a răspuns:

Http://www.descopera.ro/......te-in-2012
Pt. mai multe amanunte:)

| andrushki a răspuns:

Te referi la " Grandiosul sfarsit din 2012 "?
Ei bine. sfarsitul poate veni in orice clipa. cand dorim, mancam, radem etc.
Nu se stie cand va fi acesta...
Si aceeasi poveste e si cu cutremurul happy

| mm_2126 a răspuns:

Nu este nimic sigur... oricum si eu am o fobie pentru cutremure... offf

| elamit a răspuns:

Numai dumnezeu stie, asa ca nu mai crede tot ce se spune, isi dau cu presupusul si ei.

| andrei1555 a răspuns:

Eu nu cred. S-a zis ca va fi in 2000 si acum suntem in 2010.

| GrigoreVarlam a răspuns:

Nimeni nu poate prezice viitorul, in schimb se poate presupune.
Data, anul, locatia nu o sa le stim niciodata si nici daca se va intampla

| Umbra_9400 a răspuns:

Şi brusc am impresia că sunt Nostradamus... nu se ştie când! Vrei să ştii şi unde se va desfăşura sfârşitul lumii? Nu este logic? Toată povestea asta este o mare prostie deşi sunt zeci de teorii dar sfarşitul lumii în mod cert poate veni mâine sau peste 1 mileniu.

| ....... a răspuns:

In 2012 nu o sa fie nimic numai vb prostii, iar anul acesta in romania, o sa fie cutremur foarte mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Oricand poate sa fie un cutremur, asta nu tine de niste premonitiiwinking.
Lumea a fost creata? Cum? Nu se stie inca precis. Cand vom afla inceputul, putem banui sfarsitul. Momentan, traim, traim, traim!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

[-x stai linistit/a ca nu o sa vine sfarsitul lumii. Am vazut pe B1Tv la o emisiune ce se va intampla in 2012, nu intru acum in stinta si materie, nimic rau. Poti sa-ti faci planuri pe termen luuuuuuuuuuuuung happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai astept raspunsuri pentru a ma lamuri mai mult, si dupa aia dau fundita!winking

| taurus a răspuns:

Nu o sa fie.nimeni nu poate poate prezice viitorul!

| OANA_4895 a răspuns:

Nustiu de unde ai aflat acesta stire! dar nimeni nu are cum sa afle cu atit de mult timp inainte, eu te sfatuiesc sa nu te panichezi degeaba.