| AndreYutzUU a întrebat:

Credeti ca exista extraterestrii? O planeta care nu face parte din sistemul nostru solar? niste explicatii? Funda si voturi

23 răspunsuri:
| Annitu a răspuns:

Posibil orice.

| AnonimGirl a răspuns:

Da, cred ca exista si alte forme de viata, nu numai oamenii. In 2010 am auzit la stiri ca oamenii au vazut o planeta ciudata care seamana cu pamantul si ei sunt aproape siguri ca pe acea planeta exista extraterestri. Extraterestri nu arata exact cum ii deseneaza oamenii, cu ochi mari si negri, corpul slab si verde, iar capul mare. Funda?

| IlegalSmile a răspuns:

Extrateresti =))) =))) asta a fost buna =)))

uite aici http://www.youtube.com/watch?v=j6-fQ3t_JJc =))))

| MoonLight a răspuns:

O planeta care nu face parte din sistemul nostru solar? Sunt o gramada! Da-ti seama ca nu suntem singurul sistem si singura galaxie, sunt infinitati. Parerea mea este ca exista extraterestrii deoarece nu putem fi singuri in tot universul. Atat de bine pot sa mai existe si inca vreo enspe mii de Sori si enspe mii de Terre.
Nu suntem singuri in univers, nu este posibil asa ceva :p.

| ReallySomebody a răspuns:

Se poate, nu ar fi ceva neobisnuit, deoarece pe alte planete exista alte forme de viata, in populatie mai mare sau mai mica...Dar nu credeti ca se intampla ca si in filme ca vin cu OZN`uriile si te rapesclaughing.Se poate sa existe! Nimeni nu stie cu adevaratwinking

| razvan1305 a răspuns:

Prin extraterestrii se intelege ceva ce nu e pamantean, teresturu. Deci nu trebuie sa ne asteptam la omuleti verzi cu cap de paianjen si ori ce alte creaturi, chiar si cea mai mica insecta este denumita extraterestru deci da, chiar exista... Daca te refieri la martieni eu as zice, da...

| Psihoyounger a răspuns:

Eu zic că e egosit să spunem că în tot Universul acesta imens, suntem doar noi.

| oanyoana41 a răspuns (pentru Psihoyounger):

Serios? asta-i teorie?

| Diana_3108 a răspuns:

50% posibil 50% nulaughing vedeti voi.astia spun ca universul este infinit dar daca este infinit de unde stiu ei ca pe cele mai indepartate planete nu exista viata sau extrateresti? sunt sigura ca exista. in acest univers nu putem fi noi singuritongue

| TahionN a răspuns:

Dintr-un camp foarte mare, numai o singura floare are albinele ei? Extindem ideea si la existenta mai multor campuri. E buna analogia?happy

| VladSilviu a răspuns:

Logic ca exista din moment ce universu e infinit in timp si spatiu...
Ceva ce e infinit... e ca si cum ai numara picaturile de apa din pacific happy

| xXDVDXx a răspuns:

Sal.Exista o planeta: Nibiru care se spune ca are o axa asa de mare incat dureaza 3600 de ani pana o face pe toata.Planeta asta, se spune ca, va trece prin sistemul nostru solar in decembrie 2012.
Dar referitor la extrateresti,s-ar putea sa existe o viata acolo,dar daca e,trebuie sa fie foarte, dar foarte dezvoltata, caci planeta aia trece prin multe locuri in 3600 de ani...asa ca nu are lumina si dureaza o evolutie.Scuze ca m-am lungit.

| cancelarul a răspuns:

Sunt mai sigur ca niciodata ca exista extraterestri.In America din anul 1970 parca pana in prezent au fost peste un milion de rapiri.Sunt multe mituri despre extraterestri, multi oameni au fost rapiti cauta documentare sa vezi cum au fost rapiti si nu minte niciunul.Sa nu mai zic de Atlantida,continentul care era cel mai evoluat, mai evoluat decat suntem noi astazi doar ca pe alte planuri, au fost distrusi de extraterestri pentru ca se simteau amenintati.Priamidele din desert care nici astazi nu pot fi construite de om si ele au fost construite acum mii de ani cand nu exista nici curentul.

| Popmusic a răspuns:

SPAMu.php?user=Loryta

| elisabeta1998 a răspuns:

Eu cred ca exista deoarece mama cand era in Spania a vazut un OZN pe care a vrut sa il filmeze insa din ce se apropia din aia se indeparta, si vb aceea mai era cu inca doua colege care i-au dat dreptate. Funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Bni7s3Y95kA

Serviciile de informatii, alaturi de diverse grupuri care ar conduce lumea din umbra, sunt singurele entitati organizatorice care cunosc adevarul despre fenomenul OZN, cu toate implicatiile acestuia în trecutul, prezentul si, mai ales, viitorul omenirii. Aceasta este o ipoteza des invocata de catre adeptii teoriei conspiratiei.
Teoria presupuselor colaborari secrete intre guvernul SUA si extraterestrii a fost sustinuta, mai ales in anii 80, si de catre Milton William (Bill) Cooper, subofiter in Air Force. El afirma ca in perioada 1970-1973, pe cand lucra pentru comandamentul flotei militare din Pacific, a avut acces la doua materiale: Raportul nr.13 al proiectului Grudge/Blue Book si un rezumat privind operatiunea „Majority" – care ar fi fost legata de un grup oficial ultrasecret MJ-12, pentru gestionarea relatiilor cu extraterestrii). In „Raportul 13" s-ar fi gasit date privind prabusiri de OZN-uri, cadavre recuperate, extraterestri vii, fotografii, rapiri, analize ale OZN-urilor, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tehnologie in schimbul oamenilor

Conform declaratiilor lui Cooper, ar exista trei rase de extraterestri cu care americanii ar fi in contact. Declaratiile lui se alatura surselor cotate a fi "cu credibilitate indoielnica", care au sustinut, de-a lungul timpului, ca structuri din CIA si departamente speciale ale U.S. Army au o indelungata relatie cu trei specii de fiinte extraterestre care, dintre toate natiunile lumii, ar fi ales sa intre in contact doar cu americanii: Reptilienii (botezati astfel datorita pielii lor), "Conformatorii" (fiinte vii "bazate" pe siliciu), si "Micii Cenusii" (cunoscuti si sub numele de Ebeni, care ar fi originari din sistemul solar Zeta Reticuli, umanoizi mici de inaltime, cu pielea cenusie, capul voluminos si ochi mari, asemanatori cu aceia ai unei insecte).

Bill English, ofiter de contrainformatii in cadrul „Beretelor Verzi", afirma si el ca a vazut Raportul 13, un material de 624 pagini, realizat aparent in 1953 si "adus la zi" in 1969. Cooper si English sustin ca in 1964, la baza Holloman, s-a incheiat o intelegere prin care extraterestrii promisesera un aport de tehnologie, in schimbul permisiunii de "a rapi" oameni in vederea unor experiente. In virtutea aceleiasi intelegeri, guvernul american urma sa construiasca un numar de baze subterane in care sa fie gazduiti extraterestrii, impreuna cu navele lor, si unde sa aiba loc schimburile de informatii tehnologice.

Marelui public nu trebuia sa i se divulge nimic despre toate acestea. Cooper afirma ca in 1972, extraterestrii se aflau deja in cinci baze subterane ale armatei din SUA: New Mexico, Nevada, Utah, Colorado, Dulce (New Mexico). Guvernul ar mai fi realizat, in acelasi scop, zeci de orasele subterane, amplasate la mare adancime sub pamant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mutanti sau hibrizi

Aviatorul John Lear declara, în anii 80, ca detine informatii ca guvernul SUA "a vândut rasa umana unor extraterestri care ne vor raul". Lear, fiu al unui faimos inventator si constructor de avioane, a zburat cu peste 160 de tipuri de avioane, a participat la mai multe misiuni CIA, a doborât de repetate ori recorduri de viteza si era singurul pilot din lume care detinea toate tipurile de certificate de zbor eliberate de Federal Aviation Administration. El sustinea ca în laboratoarele subpamantene multietajate de la Dulce, din nordul statului New Mexico, dar si în alte baze, se afla mii de extraterestri, care efectueaza experimente sinistre pe oameni si pe animale, între care "crearea unor mutanti sau hibrizi între fiinte umane si extraterestre". Tot acolo ar trai conform lui Lear, un mare numar de specialisti pamanteni, "închisi probabil pentru totdeauna" (conform spuselor aviatorului, în 1979, la baza Dulce ar fi izbucnit chiar o revolta, inabusita in sange).

Conform declaratiilor aviatorului, între 1979 si 1983, grupul MJ-12 a început sa regrete colaborarea cu extraterestrii, dar era prea tarziu. Rapirile erau mult mai numeroase decat se convenise, în schimb tehnologiile primite erau simple surogate, foarte departe de performantele vehiculelor si ale armelor de care dispuneau rasele din Univers. În consecinta, guvernantii ar fi luat decizia realizarii unor arme defensive, prin care pamântenii sa poata distruge navele venite din Cosmos. Acesta ar fi fost adevaratul mobil al programului Initiativa de Aparare Strategica „Razboiul Stelelor" ("interfata" programului fiind apararea contra rachetelor nucleare sovietice). Conform blogurilor si forumurilor adeptilor teoriei conspiratiei, în ultimii 50 de ani ar fi existat peste 300 de întâlniri cu caracter confidential între extraterestri si reprezentanti ai guvernului american.

| Lolalol a răspuns:

Eu una cred in existenta extraterestrilor, acum nu stiu exact unde locuiesc ei.Sunt diferite pareri:uni spun ca locuiesc pe Marte,alti pe Venus, nu se stie exact. Cert este ca sunt foarte multe dovezi ai existentei extraterestrilor, dar toti incearca sa le ascunda.

| catana09_5004 a răspuns:

Da eu una cred ca exista extraterestii deoarece spatiul este atat de mare si are atat de multe planete ca e greu de crezut ca doar pe a noastra exista viata.Dar numai Dumnezeu stie ce se afla dincolo de sistemul nostru solar...cine stie poate sunt mult mai inteligenti ca noitonguelaughing)

| AnDrEiFzRb a răspuns:

Mama ce intrebare de tot rahatu prieteni nu te mai uita atata la desene animate ca strica

| Sides2013 a răspuns:

Suna ciudat dar este foarte posibil sa existe extraterestrii. Gandeste-te ca noi vedem cu ochiul liber noaptea sute de mii de stele. Gandeste-te ca in afara de astea mai sunt cel putin atatea stele cate fire de nisip sunt pe toate plajele din lumelaughing. Ei bine ijn jurul fiecarei stele s rotesc (ca si in cazul nostru) zewci de planete. Dupa parerea mea, in tot Universulasta, printre miliardele astea de planete, ar trebui sa fie macar una cu viata. Numai ca viata aia multi si-o imagineaza prost. Daca exista, sunt sigur ca nu vor fi omuleti verzi sau alte de-astea. Stiai ca pe unele roci gasite chiar aproape de noi (pe Luna si pe Marte) s-au gasit fosile de un fel de microorganisme? Cred ca daca am gasi extraterestrii, poate acestia nu ar fi mai inteligenti decat animalele de pe Terra big grin.
Au fost trimise cu ani in urma 2 "sonde" (un fel de sateliti) de pe Pamant, in directii opuse, in Sistemul Solar, care ar trebui sa ajunga departe in Univers. Ei bine, ele au "coordonatele" Terrei, imagini de pe Pamant si inregistrari in multe limbi si desigur este scrisa pe ele "teoria relativitatii a lui Einstein" (pentru ca daca extraterestri vor gasi sondele, si daca sunt si inteligenti, vor vedea ca si noi suntem). Se estimeaza ca ar putea ajunge la o planeta "inteligenta" in vreo thinking 10 000 de ani. Si daca ar vrea acei extraterestri ne-ar mai lua inca 10 000 de ani sa ajunga la noi laughing.
Sper ca nu te-am plictisit. Daca ti se pare interesant, fundita? whistling

| dana_1181 a răspuns:

Eu zic ca orice planeta are formele ei de viata, deci chiar daca acele vieti nu au o forma ca a noastra sau asemanatoare, asta nu anseamna ca nu pot exista bacterii, microbi, chiar si acestea fiind de pe alta planeta sunt extraterestre (cred eu)