| CyLvEr a întrebat:

Credeti in existenta extraterestrilor? Adica se fac atatea filme si documentare incat noi nu mai stim ce sa credem, exista?
Da sau Nu?

Răspuns Câştigător
| noname2021 a răspuns:

Pana nu vad, nu cred, eu nu cred in asa ceva

| PredatoR a răspuns (pentru noname2021):

Trebuie sa fii cel putin cretin ca sa crezi ca esti singur in univers si elysa99 tu ai conceptii delea de mosi... pana nu vad ei nu cred. Nici pe Dumnezeu nu-l vezi, inseamna ca nu exista?

| noname2021 a răspuns (pentru PredatoR):

Asta e altceva, dar extraterestii? fiti seriosi, stiti ce? lasati-o balta, credeti ce vreti ok? asta e parerea mea despre extraterestii, nu ma intereseaza parerile voastre asa ca nici voi pe ale mele

49 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Tre sa fii foarte limitat sa ai impresia ca intr-un univers asa mare, cu sisteme solare mult mai complexe ca al nostru, Terra e singura planeta pe care a evoluat viata...

| CyLvEr explică (pentru IMC90):

Cum crezi ca arata ei?

| CyLvEr explică (pentru IMC90):

Cum crezi ca arata?

| IMC90 a răspuns (pentru CyLvEr):

Asta nu am de unde sa stiu

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Atat de egosti sunteti sa ziceti ca noi oameni suntem singurele fiinte inteligente din univers tinand cont ca Universul e infinit.

| ReadAllAboutMe a răspuns:

Pai. Eu una nu cred.laughing)
Nu exista dovezi.
Da adu' dovezile cucoana si voi crede big grin
Eu niciodata nu ma las pacalita de superstitii de astea.laughing
Doamne. cum pot unii sa creada in creaturile alea numite ''extraterestrii'' adica de unde sa stim noi ca exista.
Eu una sincer daca as vedea ca vin cu naveta spatiala atunci as crede. nu ne-a vizitat niciodata.

| Creatorul24 a răspuns:

Exista, exista doar ca nu in galaxia noastra thinking spatiul este infinit sigur exista ceva extraterestri prin univershee hee Funda daca te am ajutat happy

| artur99 a răspuns:

Citește tot(de fapt uităte la imagini):

http://www.descopera.ro/......an-de-zile

| CyLvEr explică (pentru artur99):

Dar cum crezi ca arata?

| artur99 a răspuns:

Cel mai tare articol.
Uitați-vă la filmuleț.

Avioane de vanatoare britanice, pe urmele unui OZN (video):

http://www.descopera.ro/......-ozn-video

| CyLvEr explică (pentru artur99):

Da,am vazut filmuletul din primul raspunswinking.

| artur99 a răspuns:

Vom afla totul la sfârșitul vieții.

| CyLvEr explică (pentru artur99):

Si ce vrei sa SPUI PRIN,, sfarsitul vietii"?

| artur99 a răspuns (pentru CyLvEr):

Adică după ce vom muri.
Doară lumea asta nu e doar așa să trăiești degeaba. Pun pariu că la sfârșitul vieții vom afla totul despre lumea asta.
Doară nu când om muri o să dispărem de tot.

| CyLvEr explică (pentru artur99):

Corect,dar dupa ce vom muri, ne vom reincarna, sau vom fi asa zisele,, fantome"?

| artur99 a răspuns (pentru CyLvEr):

Nici una nici alta. Aste sunt zise de unii oameni.
Vom afla atunci.

| artur99 a răspuns:

Pun pariu că-i bat singur.
Dacă nu mă credeți chemații să vedeți.
winking

| artur99 a răspuns:

Hai la pariu că-i fac praf pe toți de unul singur.
Nu mă credeți? Spuneți-le să ma atace.winking

| AndyLavy a răspuns:

Da. cu siguranta exista, am fi ingusti la minte daca am crede ca doar noi existam in tot universul. ceva ceva exista.

| CyLvEr explică (pentru AndyLavy):

Si, cum crezi ca arata?

| AndyLavy a răspuns (pentru CyLvEr):

Nu stiu cum arata, si nici nu incerc sa imi imaginez. poate arata oricum si in orice fel.nu zic ca sunt cum ii arata in filme si in documentarii. insa, credin exista a ceva, ceva extraterestru

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Bineinteles ca exista, sa-r putea ca NASA sa aiba dovezi clare in privinta existentei lor... POATE stiu de o invazie, dar nu ne spun si noua

| CyLvEr explică (pentru ஐღArinaღஐ):

Si invazia pentru ce sa fie? sa ne elimine rasa sau sa ne cunoasca mai bine, sa convietuiasca cu noi?

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru CyLvEr):

Depinde de extraterestrii, oricum daca ar veni la noi cu OZN-uri ar fi mult mai evoluati decat noi, si sa-r putea sa vina cu gand de pace sau de razboi

| artur99 a răspuns (pentru ஐღArinaღஐ):

De unde știi că sunt mai evoluați decât noi?
Poate-s preistorici...hee hee)

| CyLvEr explică (pentru ஐღArinaღஐ):

In caz de razboi, rasa umana ar invinge sau ar pierde, sa nu uitam ca este totusi terenul nostru.

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru artur99):

Pai si vin pe jos pana pe pamant?laughing au nevoie de un OZN, noi nu pudem ajunge decat pe luna, dar ei pana pe pamant ai drum lung

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru CyLvEr):

Pai daca vin pe pamant cu miile,si cu arme laser o sa ucida omenirea sau o sa ne faca sclavi, n-o sa aven nici o sansa, in caz de razboi, si chiar daca am invinge cu greu multi oameni vor murii, vor fii distrugeri cu bombe si foamete, asa ca mai bine ar veni cu ganduri de pace

| artur99 a răspuns (pentru ஐღArinaღஐ):

Am o singură observație: Dacă ei locuiesc sub pământ?

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru artur99):

Sub pamant? in afara de cartite si de insecte nu e nici o vietate acolo... daca ar fi fost deja erau descoperite

| CyLvEr explică (pentru ஐღArinaღஐ):

Eu zic....sa o lasi mai moale cufilmele SFwinking
daca nici japonezii nu au inventat armele laser ce sanse ar avea extraterestrii?

| CyLvEr explică (pentru ஐღArinaღஐ):

Corect

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru CyLvEr):

Pai daca sunt mult mai evoluati decat noi? oricum o sa vedem cand va veni mult asteptata intalnire de gradul 3

| loveanime059 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, ca nu i-am vazut niciodata ca sa cred in ei

| CyLvEr explică (pentru loveanime059):

Cum crezi ca arata? verzi cu antene rolling on the floor?

| Senyorul a răspuns:

La cate filme si documentare s-au facut eu cred ca existawinking, dar inca nu sunt sigur

| MhPnr a răspuns:

Dacă există atâtea specimene în lumea asta (oameni), de ce n-ar exista extratereştrii?

| Ghitoaica_Florentin_1998 a răspuns:

Exista si s-au facut foarte multe documentare pentru ca sunt oameni foarte inteligenti cu aparate extraordinare si nu s-ar face atatea documentare daca ar fi doar un mit... Funda daca te-am ajutat

| CyLvEr explică (pentru Ghitoaica_Florentin_1998):

Cum crezi ca arata extraterestii?

| artur99 a răspuns (pentru CyLvEr):

Pun pariu că îi bar singur pe toți cu mâna goală. Nu mă credeți? Aduceții la mine!winking

| CyLvEr explică (pentru artur99):

Dar cine esti tu, zeus? smug

| 1997biju a răspuns:

In biblie e scris ca dumnezeu a creat viata doar pe pamant

| IMC90 a răspuns (pentru 1997biju):

BIBLIA este o carte care a fost modificata mereu dupa bunul plac al unora, si creaza tensiuni si certuri intre oameni
Nu uita ca pana la proba contrarie si pamantul era plat, iar zborul era destinat doar ingerilor...

| Claudiu950 a răspuns:

Nu se stie de loc dar eu spun da!

| JulianaMark a răspuns:

Multe filme si documentare sunt false. nu le neg existenta pentru ca nu cred ca suntem singura civilizatie din univers

| infamy a răspuns:

Sa fim seriosi, punand aceasta intrebare insemna ca nu ti dai seama de cad te mare e universul.E imposibil sa nu mai existe fiinte si pe alte planete, dar sa fim seriosi si sa nu ne imaginam neaparat ca ei sunt neaparat mai dezvoltati dpdv intelectual si tehnologic cum se trage din filme.Cine stie poate ca exista fiinte aidoma noua.Nu se stie

| ninulina a răspuns:

Eu sunt de parere ca in orice minciuna exista un sambure de adevar. poate ca exista ceva insa adevarul este ca si media cam exagereaza. Parerea mea este ca exista, la urma urmei cate planete nu exista in galaxie in afara de Pamant. Insa nu cred ca sunt chiar asa de pomposi cum arata filmele SF