| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in fenomene paranormale? Vi s-a intamplat? Argumentati.

10 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Nu neaparat paranormale, dar in deja-vu da. Mi s-a intamplat de mai multe ori...

| OnuOnulică a răspuns:

Da, am senzati că văd oamenii care nu mai sunt de mult printre noi sad...

Si da, cred! happy

| Sociopat a răspuns:

Nu.

| CVane a răspuns:

Da eu cel putin cred, mai de mult NU CREDEAM si da m'i s-a intamplat.
Moare bunicul meu ma duc la inmormantare totul frumos asa dupa 2 saptamani eu pe la 11, 12 noaptea la PC ma jucam lumina instinsa, desigur nu era nimeni in curte toata lumea dormea in afara de mine care eram la PC, si deodata aud 5 bataii in usa dar puternice si i striga numele mamei mele de 3 ori, eu in momentul ala eram...nu eram. M-am speriat ingrozitor dar tot am continuat sa stau la PC timp de 5 minute dupa aprind becurile deschid usa sa vad daca e cineva nimeni, nimic, dupa 1 saptamana m'i se intampla iar ma uitam la tv in pat si aud ca bate cineva in geam tot de 5 ori dar nu mai striga incep sa ma agit imi trezesc parintii ies in fuga afara sa vada daca e cineva si nu e nimeni. Astea au fost intamplarile mele paranormale, altele nu am mai avut si sper sa nu mai am in sens rau.

| mariusbijan a răspuns (pentru CVane):

Nasol omule... EU nu am avut parte da nimic si nu stiu unde sa caut.

| HellGirl666 a răspuns:

☮ Da, cred. Nimic nu este imposibil în acest Univers plin de mister. Până acum nu mi s-a întâmplat nimic neobișnuit, dar cine știe...

| codrincodrin a răspuns:

Nu mi s-a intamplat, dar cine stie...

| 83Cosmin a răspuns:

Nu cerd, sunt prostii, orice intamplare neobisnuita are o explicatie logica.

| 83Cosmin a răspuns:

Da, cred. Intr-o noapte cand mergeam cu masina la drum lung, era iarna, in masina eram singur la un moment dat langa mine in dreapta am vazut o silueta ca de femie. Am oprit imediat si m-am panicat. Mi-am revenit in 15-20 minute.

| SpeedGonzales a răspuns:

Da...eu cred, si chiar in casa mea este o bantuire polteregeista ( adica acele suflete care nu au apucat sa se inalte la cer in cele 40 de zile de la moarte dupa cum zic unii cercetatori si in care sufletu este captiv/atasat de un lucru/om. Cele 7 semne ale polteregeistului.
1. Zgomote specifie polteregistului
2. Lucrurile isi schimba pozitia
3. Voci inalte care se aud foarte foarte incet care vorbesc despre viata anterioara
4. Fantoma nu poate sa-si ia forma propie, poate fii vazuta doar cu ochelarii de caldura sau sub forma de umbra.
5. Stari de greata/paranoia
6. Senzatia ca cineva e mereu in spatele tau.
7. Fantomele polteregeiste iti fac rau prin intermediul lucrurilor ( iti cade un obiect stabil in cap, ti se spare geamul in fata fara se fie nimic ceea ce mi s-a intamplat).