| blackkrose a întrebat:

Credeti in spirite ?

Răspuns Câştigător
| alexam a răspuns:

Da, eu am patit-o destul de nasol. Am simtit prezenta fostului proprietar ( adica unde stateam cu chirie in Bucuresti ). Si nu o data, ci de 2 ori. Cand am patit-o a doua oara am facut rugaciuni si am aprins lumanari pentru sufletul lui. E infricosator sa traiesti asa ceva. NU a fost stafie, dar se poate spune ceva de genul. Eram constienta, dar amortita in pat, nu imi puteam misca corpul sau capul, eram intinsa in pat, si aveam ochii deschisi. Mi-am spus in gand Tatal Nostru si dupa cateva momente dupa ce am terminat rugaciunea s-a oprit. Asta s-a intamplat dimineata, cand ma trezeam si vroiam sa ma dau jos din pat... Ideea era ca la picioarele mele, in pat, lanaga mine, era exact ca si cum un copil sarea in pat, dar zdravan! OFFF! ma trec fiorii. Singura care m-a crezut a fost sora mea care a spus ca am trecut printr-o perioada mai grea, am avut momente de sensibilitate, si de asta am simtit, altfel nu mi se intampla, si sunt convinsa ca e real ce am trait si cum mi-a explicat ea.

19 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Aha... bu-hu-hu!

| inna a răspuns:

@ ingeras nu ai cum sa le vezi, numai daca ai avea si tu un dar special ca in Mesaje de dinolo laughing, cel mult le putem simtii, cand sunt in preajma noastra simtim cum dintr-o data in camera respectiva se face frig, simtitm o adiere...chestii din astea.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu cred pana nu vad. deci NU!

mlm
| mlm a răspuns:

Sint adepta nu cred pina nu vad.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pai daca sunt unii care cred in spirite, de ce nu cred si in zombie? In vampiri? Varcolaci?

| Elly4all a răspuns:

Buna, eu sincera sa fiu cred in spirite mai ales dupa ce mi s-a intamplat si mie.sa-ti povestesc sper sa nu te speriistraight face:
Dormeam linistita in patul meu eram cu fratimiu in camera paturi separate,.(ps. unii zic ca e doar subconstientul meu dar eu nu am aberat si nu am inebunit!)si deodata la ureche mea o voce de fata mi-a zis incet ''bauuu''.si a inceput sa-mi bata inima cu putere si la un momendat am crezut ca fratimiu face vreo gluma de-a lui proasta sau mama dar cand m-am trezit el dormea linistit ba chiar sforaia! iar mama era in cealalta camera ormea si ea.am incremenit si am chemat-o pe mama sa doarma cu mine.
Si am mai patit sa simt cateodata prezenta cuiva langa mine desi nu era nimeni.si ma sperii fff repede.straight face. sper sa nu crezi ca sunt nebunastraight face nu aberez nimic.

prfml
| prfml a răspuns:

In aceasta privinta omul nu crede pana nu vede, nu mi s-a intamplat mie personal experiente de acest gen dar nici nu le neg.

| jane_5414 a răspuns:

Da cred.Nu mi s-a intamplat pana acum sa ma confrunt cu asa ceva.Totul este posibil. Exista paranormal oriunde.

| ICanLoveYou a răspuns:

Da eu cred pentru ca noi toti avem spirite.Cand murim trupul ramane pe pamant si spiritul se duce in rai sau in iad si in cel mai rau caz ramane pe pamant pana isi gaseste linistea.Deci da exista spirite si eu cred in ele.

| ingerash_1766 a răspuns:

Da, sunt reale, nu am crezut inainte, dar de vreo 3 ani se intampla sa le vad uneori, nu este infricosator, ca in filme, e doar ceva ciudat, la urma urmei si ele erau candva oameni, nu sunt nebuna ca zic asta, am fost la medic si n-am nimic cu capul... happy

| just.for.you a răspuns:

Nu cred pana nu mi se intampla dar totul poate fi adevarat!

| alexandra_1780 a răspuns:

Da cred in spirite... e posibil...si toti cei care ati spus,, nu cred pana nu vad,, mai bine nu va doriti asta ...nici eu nu am vazut sau simtit vreun spirit, dar nici nu-mi doresc asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o prietena care a patit ceva de genul .este cea mai buna prietena a mea de 10 ani .si sincer cred in asa ceva. dupa ce mia povestit a 2 zii cele intamplate .am ramas pur si simplu socata.si tot la ea acasa .am patit o faza .am fost pana in pivnita cu ea. si era una dinaia asa veche ...in care no mai intrat multa lume de multi ani .era inkuiata cu lakatu .doar administratorul avea cheie .si a uitat o data deschis .am coborat jos .deparca era un tunel in stanga .se auzea ca la capat este un bec aprins tot timpu .am vrut sa vad cu ochii mei .am plecat aman2. ea era in fata mea ia-r eu in spate .deodata .am simtit ca ma gadila ceva in spate la gat. i-am zis prietenei mele sa termine... dar am uitat ca ea ea in fata mea .si miai spus cei baiu? si i-am zis .nimica .si deodata am simtit cum ma zgarie ceva ingrozitor pe spate .am inceput sa tip si am fugit. mi-am dat bluza jos cand am ajuns acasa. aveam urme pe spate ceva de genu (|||) .nici acum nu stiu ce a fost in casa aia. dar sa-u mai intamplat multe acolo ...mama ei a fost si a dus acasa cel mai bun preot din arad. si le-a spus ca ii ceva in casa da nu a vrut sa spuna ce. a spus doar sa nu vorbim .si orice se intampla .sa ne rugam. deci .sincer .eu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce mi s-a intamplat mie cred in cele rele.fiindca a disparut dupa trei rugaciuni tatal nostru. dar e infricosator.noroc avem ca ne mai pazeste cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am uitat la raspunsurile voastre si deja mi s-a facut frica si sunt singura acasa crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! :-s poate ma credeti nebuna dar cateodata o simt pe bunica.asa o adiere cu mirosul ei...

| frozenrose a răspuns:

CU SIGURANTA! am trait si eu multe momente de groaza...

Întrebări similare