| lilbb a întrebat:

Voi credeti in spirite?

Răspuns Câştigător
| Dina a răspuns:

Parca da, parca nu...

9 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Nup

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Da cred de ce? tu?

| teiube a răspuns:

Re: Credeti in spirite si in paranormal?
Scris de Daelithal. la data de Lun 05 Iul 2010, 21:10

.Eu mai degrabă sunt între, cred şi nu cred :]] Încep să nu mai cred în paranormal după ce am aflat că şi asta e un semn ce prevesteşte Apocalipsa, deci practic nimic bun din paranormal şi ştiinţe oculte, te induc doar de pe calea normală a credinţei. XD Însă nu pot nega existenţa răului sau diavolilor în lume. Dar aşa zise suflete ale oamenilor blocate aici, în ele nu mai cred.chiar şi cei care au parte de o moarte nenaturală merg undeva, de-obicei cei ce se sinucid nu pot călca în Rai, se adună în Iad, şi de acolo recunosc că au libertatea de a umbla pe Pământ cum au chef. :]
În fine, senzaţia de urmărire eu o am încă de pe la 4-5 ani, doar că prima dată când mi s-a întâmplat şi p-asta nu o uit, a fost când aveam cam 5 ani şi am păşit în beznă completă pe coridor, unde în toate colţurile am văzut 'creaturi' întunecate ce se holbau la mine, şi simţeam cum mă iau toate temerile. După au urmat şi altele, şi încă mai sunt, dar am învăţat să le ignor. XD Bineînţeles, mi s-au întâmplat mie destule, şi mamei mele, lol. Asta m-a convins că nu sunt singura din familie. Ah, ar dura prea mult să stau să le înşir pe toate aici, şi după aş ajunge nebună în adevăratul sens al cuvântului. :]].
Re: Credeti in spirite si in paranormal?
Scris de Love la data de Joi 29 Iul 2010, 15:25

.Eu una nu cred in asa ceva.Sunt prea sceptica sa cred intr-un alt plan al existentei, care sa se intersecteze ocazional cu universul nostru.Mi se pare nu numai imposibil, insa ocazional exagerat si mult prea mediatizat (una-doua mai apare cate un pusti pe la TV care zice ca are nu stiu ce capacitati paranormale, c-o vede pe bunica lu' mamica, care ii spune ca maine moare Michael Jackson ). Este exagerat.

Insa mi-ar place sa fiu contrazisa si sa aflu pe pielea mea ca ma insel si ca nu am dreptate in aceasta privinta (pentru ca atunci, recunosc, as ramane uimita). Insa nici daca-mi spune... oricine ca a avut nu stiu ce fel de experienta paranormala... nu cred ca are sanse sa ma convinga.Majoritatea evenimentelor sunt de ordihn psihologic si au legatura cu constientul si subconstientul uman.

| miiky973 a răspuns:

Nuhappy

| MO231 a răspuns:

Da pentru ca in satul meu exista cateva locuri bantuite si am fost in ele dar nu as mai merge

| FlorinFlorinF a răspuns:

Eu unu... si cred si nu, de ce cred? pentru ca la mine in camera se aud tot felul de zgomote ciudate big grin mai ales cand ma uit pe investigation discovery sau pe discovery big grin deci 50% cred si 50% nu cred tongue

| Teo_4002 a răspuns:

Sincer un pic si eu cred in spirite. Si nu sunt nebuna. Adica ma uit la Fenomene Stranii pe Discovery si sincer imi par asa reale si chiar cred in ele.

| Anutza77 a răspuns:

...Nu stiu ce sa spun... Putin doar

| Anutza77 a răspuns:

Tu?