| pusik a întrebat:

Credeti in spirite?[care imi da mai multe info despre spirite dau funda]

Răspuns Câştigător
| PaPi a răspuns:

In spirite nu stiu daca sa cred sau nu dar uite aici cum poti sa iei legatura cu ele:
http://www.roportal.ro/discutii/topic/30861-metode-de-a-contacta-spirite/

P.S.: Eu nu le-am incercat dar daca o faci tu sa-mi spui cum e.(asta daca vei mai trai :S)

5 răspunsuri:
| Heys a răspuns:

Eu nu cred dar am multe informatii daca vrei ma contactezi boditzul@yahoo.com nu am cum sa zic am citit carti intreegi si nu stiu ca sa iti zic.

| iPetraAnime a răspuns:

Te referi la fantome?

| iPetraAnime a răspuns:

Imi influenteaza raspunsul in functie de ce fel de crestin esti ex. ortodox, catolic, carolin etc
In catolicism s-a introdus pe langa RAI si IAD, purgatoriul. Aici ei cred ca spiritele oamenilor mai stau pe pamant dupa ce au murit ca sa isi indrepte pacatele etc etc ca sa nu ajunga in IAD laughing
ORTODOXIE=dreapta credinta. orto-drept.
nu exista fantome in ortodoxie.
hm...acum crezi ce vrei
chiar vreau sa vad ce raspunsuri mai primesti

| pusik explică:

PaPi, sa stii ca am incercat de 2 ori si nu a functionat este o prostie! Nu-i adevarat eu cu prietenii mergem noapte prin cimitir[cand sunt in sat]si nu avem nimic.Am pus intrebarea asta sa vad ce crede fiecare.