| Farcas a întrebat:

Cum ati comenda asta?,, Vointa nu este un agent obscur care comanda numai miscarile. Ea este latura activa a ratiunii si a simtului moral...,, Am gasit acum pe net dar nu`mi dau seama ce vrea sa zica.Sunt curioasa big grin

1 răspuns:
| radu a răspuns:

Din punctul meu de vedere : pai vointa nu este doar un lucru care iti controleaza miscarile pentru a reusi ceva ci este lucrul rational care tine de moralitatea fiecarui individ ...nu prea stiu cum sa explic scuze nu am fost niciodata bun la explicat straight face