| DeeaDeea001pinck a întrebat:

Cum imi pot convinge bunica sa ma lase si pe mine o data in pantaloni scurti la scoala?
P.S mama e plecata
pantalonii aia stiu la ce tricou super sa ii asortez doar ca din pacate nu ma lasa nici cu ala sad
cum o pot convinge?
la cel mai rapid raspuns dau funda :* sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costumația de acest gen nu e potrivită mai ales pentru o domnișoară însă poți încerca clasica schemă:
-te îmbraci cum trebuie acasă dar pui haine de schimb în geantă și te schimbi la baie laughing (când eram în liceu avea o nebunatică care venea îmbrăcată elegant și se schimba la baie în 'prințesă' rolling on the floor )
De convins nu o vei convinge mai ales că e de modă veche și consideră că școala e școală (așa și este dar na...)

| DeeaDeea001pinck explică (pentru anonim_4396):

Ok...mersi
doar ca varianta asta am mai incercat-o si intr-un fel as vrea si in iegari doar ca bunicamea zice ca sunt prea stramti
nu e adevarat sad si am un tricou super care se asorteaza la iegraii aia

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La scoala trebuie sa te duci imbracata frumos, adecvat si decent. pantalonii scurti sunt o imbracaminte de sport, nu de scoala. Nu poti accepta sa apari asa la scoala, te vei face de ras, colegii vor considera ca nu ai habar sa te imbraci si umbli ca o pitipoanca, profesorii te vor considera prostuta si needucata (genul: uite-o si pe asta, saraca, dupa ce ca n-o duce deloc capul, n-are nici parinti de umbla imbracata ca data de pomana) si, in mod normal, nici nu poti fi primita la orea asa (este o jignire pentru scoala si invatatura sa primesti la scoala elevi imbracati nepotrivit). lasa balta ideea ciudata de a te duce in pantaloni scurti la scoala, vei trezi mila, rasete ironice si vei deveni un fel de oaia neagra a clasei. respectat-te, fiindca daca nu o faci, nimeni nu te va respecta. daca tu te comporti ca o proasta, lumea te va trata imediat ca atare, indiferent daca tu, de fapt, poti mai mult.

| DeeaDeea001pinck explică (pentru Brigaela):

Ok...mersi pentru sfat
doar ca am vazut multe fete si din clasa mea si de la liceu si altele...etc
ca merg in pantaloni scurti la scoala si dupa am vrut si eu sa merg
atunci in iegari?

| Brigaela a răspuns (pentru DeeaDeea001pinck):

Fetele alea sunt vai de mama lor, ar trebui sa-ti fie mila de ele, nu sa decazi si tu pana la nivelul lor.
Iegarii nu sunt potriviti pentru scoala, sunt vulgari si mult prea mulati. Poarta o fusta de lungime potrivita sau un pantalon normal, ceva simplu si decent. Imbraca-te cu bun gust si evita sa pari vulgara. la scoala te duci sa inveti, trebuie sa ai grija sa nu atragi atentia prin tinuta.