| BUBULINA a întrebat:

Cum pot sa blochez un nr de tel sa nu ma mai poata suna?

9 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

● Daca esti pe abonament.

● Daca ai telefon care are optiunea in software de respingere a numerelor necunoscute.

● Daca esti pe Pre-Pay un apel la serviciul clienti ajuta dar vezi ca e taxabil acum din cate stiu.

● Daca nu fa o vizita la ei.

● Cum poti sa afli daca ai acceasta optiunea? Cauti modelul de telefon pe ne si te uiti la detalii.

● Pe abonament stiu ca ti-l poate bloca dar nu stiu daca te tarifeaza.

● Daca doresti alte detalii nu ezita sa intrebi.

| BUBULINA explică (pentru EstiFericitaSauTrista):

Sunt pe abonament

| EstiFericitaSauTrista a răspuns (pentru BUBULINA):

● In cazul acesta daca esti aproape recomand sa mergi la ei fara jena.

● Sau apel dar e taxabil.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Te duci la "Apeluri" si cand dai de numarul respectiv intri in "Optiuni", apoi "blocare(ignorare) numar". Daca nu ai aceasta optiune, nu poti bloca numarul.

| pinnkii a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Buna` is eu vreau sa blochez la cineva nr dar nu vad nicaieri optiuni la nr respectiv straight face

| Sh_Atat_Oana_1999 a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Pai si daca am un tel rablagit ce faci in cazul asta

| Danciu_Marioara_1980 a răspuns:

Cum pot sa blochez un nr de telefon care ma derajeaza

| Dîrloman_Cosmina_1997 a răspuns:

Cum sa blochez un nr de tel sa nu ma mai poata suna

| Andru a răspuns:

Depinde foarte mult de modelul telefonului si de sistemul de operare. Cel mai lejer este cu aplicatia "Call block", aplicatia o iei din magazin play, o instalezi si trebuie doar sa scrii nr. de telefon, acolo poti bloca si numerele cu necunoscut sa nu te mai poata apela. E mai lejera deoarece e mai simpla si poti bloca apeluri, apeluri si mesaje sau doar mesaje.