| TheGrooveStreet a întrebat:

Cum sa fac astfel incat sa dau jos grasimea de pe burta in 2 saptamani? ce regim sa tin?, am in jur de 1, 57 si 45kg, am putina grasime pe burta si vreau sa scap de eahappy

Răspuns Câştigător
| byancacool a răspuns:

Buna ca sa scapi de grasimea pentru burta nu rebuie neaparat sa te infometezi ca sa zic asa.Deci mananca cele 3 mese pe zi plus o gustare la ora 11 si alta gustare la ora 17 iar gustarile sa fie neaparat un fruct. Dar ca sa tina si acest regim trebuie sa mananci la ore mai fixe adica dim daca te trezesti devreme sa manaci *** 09 iar daca te trezesti mai tarziu pe la 10:30, pranzul sa il iei la ora 13:30 cam asa iar cina sa o iei la ora 18:00 fiindca daca o iei mai tarziu de ora 19 nu o sa faci nimic.Si dimineata poti manca cereale integrale sau fulgi de porumb in nici-un caz cereale cu cicolata deoarece contin calorii, si poti un ceai verde.Gustarea de la ora 11 poate sa fie orice fruct, pranzul trebuie sa contina supa sau ciorba si pui fiert, sau carne de vita fiarta si cu o salata de varza, gustarea de la ora 17 poate fi tot un fruct sau o salata de fructe iar cina trebuie sa fie ceva foarte usor care sa nu iti incarce stomacul si de aici vine si senzatia aceea de balonare si poti adopta tot asa un pui fiert sau putina branza cu rosii. Sper ca te-am putut ajuta si BAFTA cu regimulbig grin

5 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Cu cidru de mere slabesti un kg pe zi cica

| byancacool a răspuns:

Aaaa si am uitat sa mentionez ca orice regim are efect si cu putin sport iti recomand dimineata cand te trezesti sa faci 30 min de alergare sau poti face in camera ta cu geamul deschis exercitii abdomene sau etc si dupa amiaza te poti plimba cu bicicleta.rolele sau ce ai tu sau poti practica orice sport doresti.

| mikysweet96 a răspuns:

Du-te la sala...sau fa abdomene, alerga.

| delicioasatha a răspuns:

App nu stiu? la si eu tot asa sunt.