| liviu1234 a întrebat:

Cum se face o teava cu carbid? Si cam cat carbit sa pun sa bubuie asa incetisor prima data?

Răspuns Câştigător
| M3RtZy a răspuns:

Iei o teava cam de 1 metru lungime, sa nu fie prea groasa dar nici subtir, cam cat un borcan. Sudezi intr.un capat un dop din tabla si cam la 15 cm de dop dai o gaura mica( cat sa intre un cui). Bagi cateva bucatele de carbid si putina apa cat sa inceapa sa fiarba, lasi sa se adune gaz inauntru si pi un chibrit la gaura ce ai facut-o. Pentru bubuieli mari poti sa faci dintr-o teava lunga si groasa si mult carbid. Sa imi spui ce ti-a iesit. Spor la treaba

1 răspuns:
| liviu1234 explică:

Dar cate bucati sa bag si cat de mici?