| anonim_4396 a întrebat:

Care stie cum se face un tun sau tub in care sa bag carbid care sa bubuie tare big grin
funda

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vrei să te automutilezi?
Stai cuminte.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| Dominicc a răspuns:

Pe o teava, sau un stalp de are gaura sus si apoi... thinking hai gata ca te invat la prostii!

| Ecou a răspuns:

Facea bunicu meu cand eram mic laughing) acu esti sefu meu daca mai gasesti pe undeva carbid

| S3nZ4TiOnS a răspuns:

Din câte îmi amintesc din copilărie, în baza « burlanului » puneai un spray tăiat, de obicei lat, de muşte, ca să intre perfect în ţeava groasă, în spray intra carbidul.

Spray-ul avea la 5 cm de bază o găurică la care puneai băţul de chibrit. Altceva nu-mi amintesc. Nu era nevoie să-ţi acoperi urechile când exploda.

| Puferiu a răspuns:

Iti trebuie o teava de juma de metru si un spray, de preferinta din aluminiu, ca sa nu rugineasca, un pic mai mare decat diametrul tevii. Se incalzeste teava la un capat si se forteaza sprayul. Sa dai o gaura cu un cui in spray, ca sa ai pe unde scuipa. Apoi faci rost de carbid. Boooom!

| Silvio_Marco_2000 a răspuns:

Ma gandesc........ai un aspirator?

| Laslau_George_1994 a răspuns:

Iei o teava dai o gaura jos la vreo 10 cm /20 cm de pamant. infunzi capatu de jos a tevii si pui carbid pui apa si i dai foc jos

| Florică_Marian_1987 a răspuns:

Mai simplu - iei o cutie de ness amigo, ii faci o gaura in partea opusa capacului pe mijloc cat sa incapa un bat de chibrit, faci rost de un bulgure mic de carbid il bagi in cutie scuipi pe el pui capacul si apoi aprinzi chibritul si astepti la gaurica laughing sper sa nu te accidentezi eu mi-am parlit odata degetele ca facusem o gaura de vreo 3 cm, bine cred ca eram pe clasa a II a, mic si prostut big grin. bafta