| nicoleta24 a întrebat:

Cum va imaginati Raiul?happy

22 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

O stare eterna si pozitiva, un loc cu fericire etern dar nu mi-l pot imagina nici nu trebuie sa fim curiosi ci doar sa avem grija de sufletul nostru iar ce va fi va fi.Raiul bineinteles ca e peste gandirea noastra, e ceva mult mai uluitor.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Un fel de Romania fara pitici si fara chiori.

| pwp a răspuns:

Un loc alb, in care lumea e imbracata in alb, oamenii merg incet, isi zambesc...
cam asa imi imaginez eu big grin

| DakotaRoyse a răspuns:

Un loc pe care fiecare şi-l creează aşa cum şi-a trăit viaţa. Adică dacă tu erai un drogat, asta faci şi acolo. Dacă ai fost un savant, asta eşti şi acolo. Un loc unde eşti fericit întotdeauna.

| mihaibrasov a răspuns:

Cred ca in Rai poti face orice nu ai reusit in existenta pe Pamant. Si poate sa iti iasa ori de cate ori (dureaza vesnic doar) si sa fii fericit permanent. De exemplu iti poti retrai liceul, facultatea sau ziua nuntii trecand peste etapele urate, ci concentrandu-te asupra celor care te-au facut fericit. Ai loc, timp si spatiu infinite pentru a fi fericit. Suna bine, nu?

| Mentaaaaa a răspuns:

Depinde eu mi l-am imaginat in mai multe moduri :sa retraiesc viata perfecta exact asa cum imi doresc si a doua o gradina mare cu toate rudele laughing si persoanele dragi

| Aiicha a răspuns:

Alb.

| 3ntzz a răspuns:

Ca si premiul cel mare la lotto! happy

| Dove a răspuns:

Iarba verde si tot ce tine de natura frumoasa.

| Whatthehell66 a răspuns:

Ceva mai bun ca infernul:X

| Pitica_3139 a răspuns:

Un loc minunat si iubitor

| Ana a răspuns:

Totul alb.

| MusicisMusic a răspuns:

Hm... Locul in care o sa ma simt ACASA, si cand eram mica, dupa ce mama mea a murit imi spuneau apropriatii ca e locul unde o sa o vad pe mami din nou ca si inger.Si acum, mi-l imaginez ca si in Tom Si Jerry cand timp de 2-3 zile te urci pe o scara spre cer si la sfarsitul scarii un inger iti cantareste faptele bune si pacatele iar apoi, daca esti cuminte intrii in RAI.Se deschide o poarta mare alba impodobita cu ghirlande verzi, vezi ingerasii mai mici jucandu-se prin iarba de un verde perfect si stralucitoare sau prin zapada alba si cristalina dar in acelasi timp calda in timp ce parintii incercau sa ii ajute pe cei ramasi pe Pamant.Si chiar daca am crescut, imi place sa ma gandesc ca Raiul e la fel de frumos ca in copilarietongue. Dar tu, cum ti-l imaginezi?

| spad3r a răspuns:

Nu sunt sigur...

| Tedoraaa a răspuns:

Cu toti pretenii si familia pe o plaja in timpurile vintage pe o plaja mereu fiind distractie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frumos lucru.
insa am auzit ca in rai nu exista bere.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-l imaginez.sant in rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un loc in mijlocul naturii, foarte frumos, linistit(in care nu se aude decat cantecul pasarilor)si pasnic.Crinu,nu ma iei si pe mine?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un loc unde avem la discretie mincare, bautura si femei devil

| AndreeaaaaX a răspuns:

Un loc in care pot sa-mi fac toate dorintele:X... Tu cum ti`ll imaginezi?smug

| eu_6120 a răspuns:

Pai senin tot timpul verede si frumos. si suntem toti imbracati in alb smug

| aixan11 a răspuns:

Nico dar crezi in asa ceva?