| cîrne a întrebat:

Cum va imaginati voi raiul?

10 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Alb, linistit...

kratos
| kratos a răspuns:

Un magazin it... un izvor de azot lichid si heliu lichid...si bineinteles as dori sa o am pe fata mea langa mine in continuare ca sa ma pot bucura si acolo de ea happy

| carminaburana43 a răspuns:

O lume plina de lumina si iubire in care ceea ce gindim se realizeaza imediat.Fiind doar o lume imaginara unde numai imaginatia noastra mai exista prin imaginatie o si realizam.Nu mai avem corp nu mai suferim... dar daca avem doar ginduri si gindurile sunt legate de creier si daca creierul moare...atunci mai putem vorbi de rai sau iad? Caci atunci ce mai ramine din noi daca nimic? Nici gindurile ca sunt legate de creier, sentimentele de creier, iar, daca creierul moare, ce mai ramine din noi?!

| PauLa.M a răspuns:

O lume in care ne iubim si o stim.

| StaRmAgiC a răspuns:

O lume mai buna, frumoasa, iubitoare.
Unde nu exista ura si invidie. Dar pacat e doar un vis unde o poti numii RAI.
Si ca aspect:O lume curata, gradini frumoase aranjate, oamenii fericiti, o vreme frumoasa unde pasarile ciripesc si copii hoinareschee hee descriu cum sunt in desene.
Am mai spus o lume mai buna si mai frumoasa

| betty17 a răspuns:

Un camp mare cu flori colorate de toate felurile, un cer mereu senin si cu nopti instelate, iar acolo animalele si oamenii traiesc in pace si armonie
un loc in care exista doar iubire si prietenie, un loc in care nu mai este loc de invidie, ura, lacrimi
mie asa mi-ar placea sa fie:X

succes

| blue_butterfly a răspuns:

Un peisaj incantator (primavara, flori, munti, rauri, plaje) cu toti oamenii perfecti si fericiti, cu simtul umorului, frumosi, destepti, mereu cu zambetul pe chip, un loc in care auzi numai cuvinte frumoase, un loc plin de voiosie.

| Rebecca86 a răspuns:

Pentru mine raiul reprezinta liniste, implinire sufleteasca si impacare cu noi insine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul meu de vedere raiul ar fi ca picul asta de energie superioara din mine sa fie primit in energia superioara universala dar se pare ca mai am de asteptat cel putin vreo 4 vieti aici...

| Ameelia a răspuns:

Un nor foarte mare (si stabil)unde toate visele se implinesc.