| WestSid3 a întrebat:

Cum va numiti si ce semnifica numele vostru? >: [ P. S. al meu e Sanda = aparatorul, a apara ] happy

50 răspunsuri:
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Anca-Gabriela sunthappy

Anca-romana-forma a numelui Ana(stiu ca in spaniola inseamna picior de puihee hee-)

GABRIEL / GABRIELA [ebraica] Gabriyel = omul puternic al lui Dumnezeu

Pa, Pa!

| wewrwwfwefdsf a răspuns:

Valentin=puternic, viguros si al II-lea nume gabriel=dumnezeu este puterea mea

| Teooo a răspuns:

Ma cheama Teodora =Darul lui Dumnezeu happy

| madycoco a răspuns:

MADALINA Varianta a nume; lui Magdalena

| adelina_7242 a răspuns:

Pe mama o cheama sanda...si pe mine adelina

| irinelu_9484 a răspuns:

Sunt irina ceea ce semnifica Pace...sau pasnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numele meu?
Diana... ce semnifica thinking

Derivat de la o veche rădăcină Indo – Europeană care semnifică „divin, ceresc", legată de dyeus (ZEUS). Pentru romani „ diviana" este numele latin pentru „zeiţă". diana (Artemis în mitologia greacă), fiica lui Jupiter şi a Latonei, este zeiţa Romana a vânătorii, pădurilor, lunii, a căsătoriei şi a naşterilor. Cel mai notabil templu al ei este cel de la Ephesus – una dintre cele 7 minuni ale lumii antice, construit în cca 220 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MARINA- origine slava însemnând "din mare" Este o visătoare, mintea ii este cu un pas înaintea faptelor. Are respect pentru tot ceea ce o înconjurarea. Își face ușor prieteni.

Mai ma cheamă și ADELINA dar asta nu știu ce înseamnă. Cunoști vreun site cu asa ceva?¿

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Big BROther, cel care are grija de voibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Octavian - - provine din expresia latina insemnand "al optulea"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carmen, care inseamna cantec...si da, mi se potriveste:X:X!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena... Daca-mi poate spune cineva si ce reprezintahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma cheama OKSANA... dar nu stiu semnificatia numeluibig grin poate ma ajutati happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce semnifica daliana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma cheama ioana adica binecuvantarea Domnului id meu : IoanaTheBest99

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma numesc Consuela ...acest nume provine din Spania, forma originala "Consuelo" ...si are semnificatia de consolare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu e Marina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vlad

| pissygrl a răspuns:

ADINA [ebraica] delicat, subtire.
Ma simt mandra:devil)

| GirlSakura a răspuns:

Buna sunt Emma si as vea sa ma ajutati si pe mine sunt noua in site