| draganoid a întrebat:

Da sa va zic asa o intrebare.- Gandeste-te la un numar de la 1 la 9.

- Inmulteste acest numar cu 9.

- Acum proabil ti-a dat un numar din doua cifre gen XY. Aduna aceste doua numere intre ele. Ex: X + Y = Z

- Rezultatul adunarii inmulteste-l cu 2.

Acum repeta aceias operatie cu alte numere si-mi zici ce numar iti da.

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Imi da mereu 18 laughing

19 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Alexz44 te informez ca 3x9 nu da 21 laughing da 27winking

| Oxanna a răspuns:

18...18...18.si 16. a ba nu n`am inmultit bine.e tot 18rolling on the floor

| PetreConstanta a răspuns:

| MikiiMd a răspuns (pentru PetreConstanta):

Da da ti-a dat tie 12587956522

| Kesha1428 a răspuns:

Bravo Sebastian19 3x9=21,vai vai vai! Pana si fratele meu de 7 ani stia ca 3x9=21

| claudiua a răspuns:

@alexz44 3x9=21? Nu e de mirare ca tara asta a ajuns unde a ajuns, cand avem oameni care se lauda cu,, performanta,, de a nu sti tabla inmultiri...Rusine sa-ti fie!

| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a răspuns:

Imi da de ficare data 18 deoarece rezultatul acelei adunari este 9 mereu la orice numar te-ai gandi. imi dai funda?

| Anduuu a răspuns:

La fiecare da 18...bravo p-asta n-am stiut-o

| escroaca a răspuns:

Numai 18 happy

| alexz44 a răspuns:

M-am gandit la 3
3X9=27
2+7=9
9X2=18

acum 4
4X9=36
3+6=9
9X2=18

la orice nmar pus de la 1 la 9 da 18big grinhappy

| Bubuu a răspuns:

Acelasi nrtongue

| Bubuu a răspuns:

2x9=1day dreaming9x2 = 18

| Iulia_6898 a răspuns:

18 da mereu...foarte tarehee hee

| Cruck a răspuns:

| Raul_4840 a răspuns:

Intotdeauna 18, am si eu alta! Gandeste-te la un numar, orice numar; acum adauga-i 4, rezultatul il scazi cu 2, acum rezultatulu-i ii scazi numarul initial (la care te-ai gandit) si iti da 2. Tare nu? De ex. ma gandesc la 10, adaug 4 si devine 14; scad 2, devine 12 si scad numarul initial, 12- 10 = 2... tongue

| MikiiMd a răspuns:

M-am gandit la 6 la 4 la 8 si tot acelasi numar imi da foarte tare

| MikiiMd a răspuns:

Da da ti-a dat tie 12587956522