| sweetmih a întrebat:

Daca ai fi numit tocilar... Tu ai lua-o ca pe o insulta sau ca pe un compliment indiferent de intentia celui care o spune?

Răspuns Câştigător
| LauncherS a răspuns:

Acuma sa fim seriosi.Tocilar inseamna ca invata totul pe derost si a doua zi nu mai tine nimic minte. Daca un individ ii zice cuiva ca este tocilar si el chiari este atunci nu are de ce sa se supere. Daca el invata cum trebuie si tine minte, atunci el ar trebui sa fie amuzat de ce a zis acel individ deoarece el nu stie ce inseamna acest cuvant (tocilar). La mine eu cred ca as rade daca mi-ar zice cineva astawinking

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! depinde din partea cui vine aceasta"insulta"daca vine din partea unui lenes, as lua-o ca pe un compliment, dar daca vine din partea unuia mai tocilar decat mine, l-as trata cu indiferenta...parerea mea
O zi buna si sarbatori Pascale fericite alaturi de cei dragihappy

| Cherilyn a răspuns:

Mai bine sa fii tocilar decat cel mai mare prost... happy
Si le dau dreptate si celorlalti care ti-au raspuns. big grin
oricum, atat timp cat tu nu esti asa, n-ar trebui sa-ti pese de parerea altora.

| AnaCristinaN a răspuns:

Eu nu o asi lua ca o insulta, inseamna ca te-a facut destept ca inveti, mai degraba asi lua ca un conpliment.

| DraGutZUul a răspuns:

Daca te face cineva,, tocilar''ar trebui sa o iei ca pe un compliment pentru ca cel care spune asa ii e ciuca pentru ca celalalt invata.

| AnDrEy_8110 a răspuns:

50%Insulta si 50%compliment!