| Ooaannaaa a întrebat:

Dacă bag bila neagra și ating și bila adversarului am câștigat sau am pierdut?

Răspuns Câştigător
| Antimanele104 a răspuns:

Dacă ai ales buzunarul corect, bila de contact nu a atins nici o altă bilă a adversarului înainte de a atinge bila 8 și ai reușit să marchezi corect în buzunarul respectiv(fără să bagi in buzunar și bila albă - asta duce la pierderea instantă a partidei), nu mai contează dacă bagi și una sau mai multe dintre bilele oponentului: ai câștigat partida.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca atingi bilele adversarului i se ridicălaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde o bagi!

| Antimanele104 a răspuns:

Dacă atingi bilele adversarului înainte să atingi bila neagră, se consideră fault; dacă ai atins bilele adversarului întâi, iar în aceeași tură, ai băgat bila neagră, ai pierdut jocul. Nu pierzi jocul dacă doar ai atins bilele oponentului și apoi bila 8, dar pierzi o tură și va trebui să îți aștepți din nou rândul, timp în care adversarul poate să poziționeze bila albă cum dorește pe linia de start - este vorba de acel fault de care am menționat ulterior.
Dacă ai atins bila 8 întâi și ai băgat o bilă a adversarului ulterior, nu se consideră fault, doar îți pierzi tura respectivă și va trebui să aștepți să îți vină tura din nou.

| pasionatauto a răspuns:

Ai caştigat, normal.

Întrebări recente