| Bl4ckShadowS a întrebat:

Salut.Am o intrebare legata de biliard.Cand trebuie sa bagi ultima bila(8-neagra) si bagi si alba se considera ca tu ai pierdut si adversarul a castigat?

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Daca ai ramas la bila neagra pe care trebuie sa o bagi si bagi bila neagra dar din aceiasi lovitura intra si bila alba atunci jocul este pierdut chiar daca adversarul mai are bine colorate pe masa.
Succes!

11 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Introducerea bilei albe in gaura reprezinta anularea dreptului tau de a mai lovi,urmand adversarul.Dar lovitura data inainte de intrarea bilei albe, ti-a ramas valabila. Odata intrata bila neagra, fiind ultima, chiar daca intra si alba, lovitura ta ramane valabila si ai castigat.Acest gen de situatii naste multe controverse, dar asta e regulamentul oficial.

| TheStory a răspuns:

Da tu pierzi si el castiga.

| cristiiiiiii a răspuns:

Da in cazul in care amandoua bilele intra in gaura tu ai pierdut. bila alba trebuie sa ramana pe masa obligatoriu

| JockerStoica a răspuns:

Ultima data cand ramane bila neagra trebuie bagata in coltul opus unde ai bagat ultima bila si daca ai bagat si alba se considera ca ai pierdut, si adversarul tau a castigat pentru alba nu are voie sa intre cand bagi neagra. O seara placuta in continuare.

| Danyelytha a răspuns:

Da
Bila alba nu trebuie sa o bagi

| PeaceLoveMusic a răspuns:

Pai din cate stiu eu bila alba nu are voie practic sa intre in gaura deci...dahappyFUNDA?

| messica234 a răspuns:

Da.

| Andrey2002012 a răspuns:

Nu manhappy

| iulia3208 a răspuns:

Da

| dm96 a răspuns:

Da

| DanielL96 a răspuns:

Daca bagi si cea alba pierzi...trebuie doar bila neagra bagata.