| CineTeCrezi a întrebat:

Daca maicămea merge sa ridice un colet cu buletinul lui taicămeu o să îi dea pachetul? adica numele de familie e acelasi doar ca pachetul era pe prenumele tatalui.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ar fi posibilitatea sa se prezinte la ghiseu cu ambele buletine si cu certificatul de casatorie. Poate trebuie si o,, poveste,, motivanta...De obicei fetele inteleg anumite situatii.

1 răspuns:
| feelb a răspuns:

Nu ii va pachetul, iti spun din cunostiinta de cauza. talal tau tr sa se duca personal cu buletinul lui.
intr-adevar inainte asa se practica, acum insa este absolut interzis.