| dianaionela12 a întrebat:

Pot sa primesc un colet pe numele meu chiar daca nu am buletin si nici 14 ani impliniti? Pot sa iau buletinul soriei, mamei sau tatalui pentru a-l ridica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie certificat de nastere daca nu ai buletin.Mergi chiar tu daca e pe numele tau. Sau poate merge un parinte sau sora ta cu tine. In orice caz, un act dovada trebuie.

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Vine prin posta, sau curier? Mie mi-au venit cateva prin curier, si nu am aratat niciodata vreun act de identitate. Nici in Romanica, nici in America. A trebuit doar sa semnez, uneori sa dau niste bani (plata la livrare) si gata. Ma rog, am un pic mai mult de 14 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudat, cine a avut atata minte incat sa-ti trimita colet fara macar sa ai buletin?

Nu poti folosi actul de identitate al altcuiva pentru a ridica un colet pe numele tau!