| anonim_4396 a întrebat:

Dati`mi motive pentru care merita sa traiesti si pentru care merita sa mori...happy

Răspuns Câştigător
| Isabela96 a răspuns:

Pentu a merita sa traiesti iti pot da o mie de motive dar pentru a merita sa mori exista doar unul Merita sa mori cand sti ca misiunea ta s-a incheiat si atunci cand simti ca nu mai ai pe nimeni, cand lumea asta te-a distrus cu totul.Dar nu o lua asa nu merita sa mori Dumnezeu e singurul care stie cand trebuie sa mori.
Ca sa traiesti exista intodeauna un motiv trebuie doar sa il gasesti pentru mine faptul ca e soare zi de zi este un motiv.
Pentru ca exista cineva care ma iubeste si pe care il iubesc.
Ca exista cineva pe lumea asta care trece pe langa tine si te saluta zambind.
Pentru fiecare clipa frumoasa pe care ai traito si pentru ca te gandesti ca vor mai fi si altele.
Niciodata sa nu te dai batut ca nu ai motiv intodeauna exista ceva pentru care merita sa lupti trebuie dar sa il vezi.
Pentru mine sunt mii si mii de motive dar se imputineaza pe zi ce trece pentru ca lume nu mai apreciaza ceea ce exista si e natural toti vor ceva nou si artivicial.
Dragilor sa stit ca nu e asa ca Dumnezeu a dat lumea asa ca sa traimi ferciti in ea nu ca sa o schimbam.
De ce zice toata lumea ca vine sfarsitul lumi de asta ca nu mai avem natura.
Cu cat o distrugem mai mult cu atat ne cufundam in grapa si realizam ca nu mai avem pet ce traii.Dar acum avem si inca un motiv pentru care e bine sa traiesti este pentru ca merita sa lupti si pentru ca in fiecare zi poate se mai trezeste unul sa spuna STOP de azi inainte nu mai poluez si lumea o so salvez deoarece si citez ca avad grija de pamantul nostru ne ingrijim pe noi si sufletul nostru.
Nu uita ca lumea e doar una daca distrugi o fabrica o mai pot repara dar daca distrugi un colt de natura nu va mai fi la fel niciodata.
Ai grija de lumea ta si vei vedea ca vei avea pentru ce sa traiesti sa lupti si sa zambest.
Sper ca ti-am fost de folos.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Suferi de sindrom depresiv de gândești așa?
Pa, pa.

| ImHereForYou a răspuns:

Merita sa traiesti pentru ca viata e frumoasa...dar nu merita sa mori pentru nimic in lume

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Motive pentru care sa triesti? Poti iubii si poti fii iubit; Odata, prin viitor cand te vezi cu o familie luminoasa iti dai seama c anul ai muncit/trait degeaba; Sa te bucuri de coplilarie.; Unul din motivele mele ar fi si muzica.
Motive pentru care sa mori? Nu mai simti durere.; Nu ai griji.; Nu are cine sa iti franga inimia. Si ar mai fi multe dar astea sunt principalele. Apropo, draguta intrebare happy

| basexcu a răspuns:

N-ai niciun motiv sa traiesti. Cauta-ti calau!

| SunShine_3102 a răspuns:

Merita sa mori daca nu ai pentru ce sa traiesti happy

| luciana200972 a răspuns:

Pai eu consider ca viata este foarte frumoasa, asa ca nu am motive pentru care a-si vrea sa mor. iubirea-cred eu ca este unul din motivele pentru care merita sa traiesti

Răspuns utilizator avertizat
| iubiricaa a răspuns:

Ma baiete tu nu ai ce face? ai mai pus tu o intrebare daca e bine sa ai parinti sau daca nu e bine sa-i ai! cred ca ai vreo 10-11 ani si in loc sa-ti vezi de treburile tale si anume de scoala pui intrebari aiurea pe TPU! ee... uite de asta vrem noi sa scapam de unii de pe TPU! pentru ca pun intrebari aiurea! si in legatura cu intrebarea da e bine sa traiesti! gandeste-te la aceii oameni care mai au cateva luni, zile sau ore de trait.cate ar mai vrea ei sa mai traiasca macar un minut!

| rey2013 a răspuns:

Pai este bine sa traiesti este o viata frumoasa dar cand mori nu mai existi si este naspaa auzi da-mi funabig grin