| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi și mie niste idei ce sa fac sa nu mai mă plictisesc? Menționez că nu am prieteni! Cum mă pot distra de unul singur? Din cauza depresiei nimic nu mai mă poate face fericit,nici banii,absolut nimic! Parcă ar fi capăt de linie, nu știu cum pot scăpa de chinul asta, nu mai am deloc motivație și nici energie din cauza insomniei severe

12 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai daca ai o boala care iti fura placerile, ori ce idee iti dam, e tot aia, nu o poti pune in aplicare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic mai motivant decât această scrisoare și acest Psalm. happy

1. https://youtu.be/4tZ4o36Kn34
2. https://youtu.be/qV7aSeTJl3E

| timidu89 a răspuns:

Calatoreste, plimbate, fa activitati noi cat mai des. Sa citesti nu iti place? Nici daca nu dormi 24 ore plus inca 12 deloc, nu poti dormi mai bine? Stai inchis zile la rand? Ai nevoie si de aer din cand in cand. Asa am simtit si eu de multe ori, dar eu zic ca sa ai 1-2 prieteni te-ar ajuta enorm. Si o iubita, doar ca asta e mai greu de obtinut. Cel putin eu simt ca ce nu am in prezent imi induce o stare de multumire daca o sa am pe viitor.

| anonim_4396 explică (pentru timidu89):

Am tot ieșit cu un tovarăș până acum dar mă tot cert cu el laughing nu prea stau in casa dar depresia nu tine cont,și iubita daca as avea tot așa mă simt,de aia nici nu caut,chiar ma contactat una pe messenger nici nu am băgato în seamă,eu chiar sunt genul care refuza fetele happy oamenii mă plictisesc, nu prea îmi plac românii și țiganii nu știu ce să fac cu viața mea,nu îmi găsesc liniștea pe planeta asta,oriunde mă duc dau de români și ciori, nu știu ce am o repulsie așa mare fata de națiile astea că înainte nu aveam probleme, dar vad zi de zi cum se comporta in societate și pe rețelele de socializare și parcă mi scârbă de români și de țigani, nații mai infecte că astea nu am văzut nicăieri, așa că de ce sa vreau iubita daca mie îmi este scârbă de români și de țigani? Chiar m-aș bucura să ne rada putin de pe fața pământului pe unde se duce romanul și țiganul numai rău și belele face

| liliana77any a răspuns:

Instaleaza-ti o aplicatie doua si mai stai de vorba cu lumea, nu sta toata ziua singur in casa trebuie sa gasesti pe cineva cu care sa te plimbi.

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

Mai ies cu un fost coleg din liceu, și ies des și singur
Nu îmi place sa vb in mediul virtual eu sunt adeptul face2face,îmi par boring conversații de genul in online happy

Și azi m-am plimbat toată ziua deși e foarte cald, m-a luat amețeală deja

| tasr123 a răspuns:

Freaca-ti cucul, sau scapa de depresie.

| Mosotti a răspuns (pentru tasr123):

Cand are depresie nici cucu frecat nu mai are efect, de depresie nu poate scapa ca a incercat.
Cand ii vine perioada de bine, e okey, sa astepte perioada de bine si sa profite de aia.

| timidu89 a răspuns (pentru tasr123):

Asa crezi tu? Ajungi de nici daca foti nu te mai bucura deloc. Apoi sa o freci? laughing

| AlinTAP1 a răspuns:

Sinu... a pai cum a spus o doamna da un moment dat "traieste clipa, traieste momentul" i-a motivul pentru care esti in depresie si gandeste-te dc s-a intamplat si chestii pana iti dai seama ca nu va fi capat de lume. Habar nu am, nu sunt psiholog si mai bine nu raspundeam.

| anonim_4396 explică (pentru AlinTAP1):

Chiar că mai bine nu răspundeai laughing
Apreciez totuși happy

Întrebări recente