| anonim_4396 a întrebat:

De ce a devenit lumea asa de rea? sau asa mi se pare doar mie. voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Bogdana a răspuns:

Nu ti se pare.asa e lumea: rea si cand spun rea nu ma refer la faptul ca te agreseaza sau nu mai stiu ce, vorbesc despre faptul ca nu nimeni nu face nimic gratis, are el grija ca peste catva timp sa-ti scoata ochii sau sa-ti aminteasca pentru a-i face un favor, toata lumea are un interes... ce sa facem? asa e lumea.Asta este parerea mea, va rog nu ma criticati.

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Lumea nu s-a schimbat. Tu incepi acum sa o cunosti.

| Razvan a răspuns:

Pentru ca suntem diferiti.Pentru ca iti "vaneaza" greselile.Pentru ca de abia asteapta sa te vada la pamant.Pentru ca e greu sa gasesti oamenii si la tot pasul vezi fiinte care nu mai traiesc pentru ele ci pentru bani, care urasc si doresc sa se razbune.

| Silvia a răspuns:

Depinde ce fel de oameni ai intalnit. Unii sunt rai, altii nu.Si daca suntem rai, tot oamenilor se datoreaza asta.

| adika a răspuns:

Eu iti recomand o terapie de:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| Jupiter a răspuns:

Ti se pare. Uita-te pe TPU, de exemplu. Sunt atatia oameni care ajuta fara sa ceara nimic in schimb. happy

| Lady.Love a răspuns:

Da, sa stii ca si eu cred asta. Nu prea mai exista iubire, prietenie, cel putin mi se pare ca toate sunt dintr-un interes... dar mai sunt si exceptii. La stiri vezi o gramada de crime si tot felul de prostii. Parca pe toti ii intereseaza doar averea, de asta cred eu ca a devenit lumea "asa" de rea.

| loveyousomuch92 a răspuns:

Stapane Doamne, invata-ne sa daruim iubire ca sa putem cunoaste bunatatea Ta!

| razispeed a răspuns:

Pentru ca lumea se gandeste numai la propria persoana. toata lumea vrea mai multi bani, sa fie in centrul atentiei, in the top off the world, de aceea se profita, se minte, se baga bete in spitze. cel mai bine pentru tine e sa nu ai incredere in nimeni, dar nici gand sa te transformi intr o pers rea, ai deveni ceea ce urasti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti se pare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca poate am intalnit mai multi oameni buni decat cei rai... dar nu stiu, ma uit in jurul meu si parca vad prea multi profitori.si fetele la fel...:-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A devenit lumea foarte rea si va spun de ce ca e Dumnezeu prea bun cu noi si nu mai stim sai multumim pentru nimica numa rautate ura dusmanie

| snowman a răspuns:

Nuti pare depinde de oameni dar rar se gasesc oameni buni 30%
dar rai 40% si inca una oameni pe care nu vrea sa cada in probleme30% la protv a arata un acident : masina de politie cu do tineri care intirziau la curse de politai... masina de politai s-a lovit in rutiera si politai au zburat din masina unu din ei a ajuns in mijlocul trasei dar a dolea pe trasa unde mergea masinele... uite la proteve si poate a sa gasesti sitiul e :http://protv.md/