| DomGoe a întrebat:

De ce credeti ca din oamenii de aici dinainte(daci)care se zicea ca erau puternici curajosi neinfricati cinstiti harnici buni, s-a ajuns la poporul asta(in mare parte) rau leneş mincinos fricat e. t. c?(scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
| Hanking a răspuns:

Stii de ce? din cauza noastra. Cand te uiti la Tv vezi numai lucruri de genu : "Romania e cea mai murdara tara dupa...", "Numai in Romania se poate intampla asa ceva", "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul", "Cea mai saraca tara" (cred ca ai inteles ideea). Privind numai lucrurile rele tot timpul cum naiba "vrem" o tara mai buna, mai bogata? Nimeni nu priveste partea buna a lucrurilor si incearca sa schimbe ceva (doar vorbe) si dupa cum se vede nu suntem UNITI si se pare ca NE PLACE ASA. Stii cum se zice "un muncitor prost da vina pe unelte". Atat am avut de spus. Bafta!