| elyfel a întrebat:

De ce facebook-ul nu e bun? adica da dependenta sau de ce la unii oameni nu le place?

Răspuns Câştigător
| Flowerz a răspuns:

Am facebook dar nu intru zilnic pe el. Nu postez altceva decat poze si videoclipui despre/cu mine. Daca pun poze pun despre o calatorie etc. si sunt cam 100-200 intr-un album. M-am saturat de toti userii care isi pun o poza gen duckface, in oglinda, in veceu, primesc 100de like-uri si comentari, ca : "vai ce frumoasa/draguta/dulce esti!" si ei cred ca asa e in realitate. Nu-mi place limbajul gen: "doolce" "mumoasa" "k" care se foloseste pe facebook, unii care isi pun nume gen: " (nume) si atat/ cam atat/ scumpic/dragutica/numai eu.

4 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

In primul rind nu foloseste la nimic, iar apoi iti ia foarte mult din timp daca te apuci sa citesti toate nimicurile pe care ceilalti cred ca merita sa le comunice restului lumii.

| cosmynass a răspuns:

Facebook.
Nu sunt dependenta,pentru ca,atunci cand stau la calculator,nu am aproape niciodata un tab deschis, pe care sa scrie Facebook.
Nu displac aceasta retea de socializare, uneori ai chiar nevoie de un cont, dar nici exagerat, sa nu mai sti cine esti.
Nu prea inteleg de ce e greu sa te desparti de facebook.E doar un simplu site.Inteleg daca iti este greu sa te desparti de un prieten,de un animal, un lucru, ceva.Dar de facebook? Adica, poti vedea alte poze, pe alte site-uri (daca insisti).Iar prietenii...Nu ii poti intalni in lumea reala? Adica,daca nu vrei,nu te intalni cu toti.Dar cu colegii,si vecinii, why not?
Concluzia?
Facebook-ul e bun pentru formarea unor noi relatii, dar de ce sa il tii mereu deschis? Daca iti place asa de mult, scrie ce faci in fiecare minut, si nici nu te plictisesti.
Parerea mea.

| Otti12 a răspuns:

Hmm..pai Facebook-ul nu are nimic rau s-au ceva de genu, doar ca da, provoaca dependenta. Eu mi-am sters contul acum doua saptamani si sincera sa fie imi este greu fara el. Unora nu le place poate din simplul fapt ca viata nu inseamna numai calculator si net. big grin

| carla82 a răspuns:

Si eu am cont pe facebok dar nu am dependenta sau ceva. Eu intru doar cateodata.