| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre facebook? Din punctul meu de vedere este o retea de colectare de date despre populatie! Companiile de publicitate colecteaza date despre oameni si mai apoi le vand.Problema e ca da dependenta si in acelasi timp distruge latura socibila a oamenilor.ex. Pe facebook vorbesti cu o fata care iti place dar fata in fata nu poti ca iti e rusine,, pentru cei timizi.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma doare fix in pix de datele care le stange FB despre mine. daca nu e FB e altcineva samd...

| gingergirl1 a răspuns:

Bai, si eu am cont ( cred ca toata lumea are ), dar nu-s dependenta laughing Si nici nu imi expun pe fb toate informatiile / problemele si etc. Dar, ai dreptate cu ce spui.

| anonim_4396 explică (pentru gingergirl1):

Cunosc persoane care pun si ce mananca pe f si care pun orice. unde sunt ce fac etc.am vazut si chestii de genu:sunt la baie etc

| dragodana a răspuns:

Salut! facebook-ul mi se pare o pierdere de timp.De ce il intereseaza pe x-ulescu ce mananc/fac eu? Ca sa ma dau mare cu ce nu am? Cui ii pasa de mine poate sa-mi dea un telefon.

| Otto2014 a răspuns:

Serios? Eu am facebook,vorbesc cu persoanele mai indepartate.
Cu prietenii si cu fete,nici nu discut pe facebook,doar face to face. Poate doar:'Iesi afara?'Si daca spune da iesim, na.
Nu pun cine stie ce poze, doar cand sunt prin oras, da mai rar, odata la 2-3 luni.

| BobiTheBoi a răspuns:

Pe facebook daca nu vrei nu trebuie sa pui date sau poze despre tine, iti cauti prietenii si ii adaugi pentru ca lumea sta mai mult pe facebook decat skype, yahoo, etc. inteleg faptul ca vrei oarecum sa ramai anonim, dar la urma urmei si daca colecteaza date despre noi, ce sa faca cu ele? trimit astia tiganii peste noi sa ne sparga casa, sau? si, chiar daca ar fi sa le stranga, fata de aia din U.S.A, UK, noi suntem departe de ei si administratorii facebook-ului nu cred ca cauta sa ne faca ceva noua. Bine, pe facebook poti sa te faci de rusine daca esti prost (nu zic in cazul tau) postand diferite prostii, dar daca stii cand si ce nu cred ca este vreo problema sa ai facebook. Parerea mea.

| Eduaard a răspuns:

Poți pune date falese.

| Frumystefy a răspuns:

Eu pe fb nu pun toate datele adevarate, asa ca ma doare undeva :-) :-)