| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre dependenta de facebook?rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Solanoo a răspuns:

Practic este intrarea intr-o lume noua devil. Dependenta facebook reprezinta pofta de socializare si de a cunosete lume noua. Bafta! Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Intr-adevar facebook a fost si este un site pentru socializare, sa cunosti oameni noi, sa-ti regasesti vechii prieteni, rude din alta tara, etc. Dar vad ca multi tineri isi fac poze dezbracati, cu telefoane/bani/bijuterii la vedere, si dupa ce isi fac poza, ii si aud "Pac, asta e poza de facebook!", si isi etaleaza acolo averile. Mi se pare o prostie sa devii dependent de un site de socializare, cand 75% din oamenii care ii ai la Prieteni pe facebook, ii cunosti in viata reala (colegi, vecini, prieteni), si pe care poate ii vezi zilnic. Tu ce parere ai?

| Edana a răspuns:

Facebook-ul este un site de socializare, care, într-adevăr te poate ajuta, dar trebuie folosit şi el cu o măsură.
Dependenţa de facebook mi se pare un lucru destul de rău.