| Chrisz a întrebat:

Cand sunteti dezamagit de cineva, ce faceti sa va reveniti?! De ce nu se poate schimba omu', sa nu mai fie slab de caracter?! De ce profita altii de bunatatea omului, si nu ii acorda atentia meritata? De ce?! De ce?! De ce?!

Nu stiu daca voi gasi vreodata raspuns la intrebarile astea, dar se pare ca lumea se duce de rapa!straight face

Răspuns Câştigător
| CristiPavel a răspuns:

Si eu am trecut prin ceea ce treci tu, uite ce am aflat ca sa nu mai fiu dezamagit niciodata de cineva: http://castigatimp.com/......de-cineva/

Apoi, nu mai da vina pe altii pentru problemele tale deoarece astfel iti scade puterea de a le rezolva:
http://castigatimp.com/nu-da-vina-pe-altii-pentru-problemele-tale/

Apoi, impaca-te cu tine insuti ca sa rezolvi o gramada de probleme si iubeste-te asa cum esti:
http://castigatimp.com/impaca-te-cu-tine-insuti/

3 răspunsuri:
| MadRabbiT a răspuns:

O sa iti raspund la fiecare intrebare in parte! Eu cand sunt dezamagit ceea ce se intampla des de familie prieten incer ca evit sa imi gasesc o linie de plutire chiar sa stau singur o perioada si imi revin complet incepe sa nu mai imi pese. Omul nu se poate schimba de felul lui de a fi de a trai si pentru ce sa te schimbi cand cineva poate gasi in tine ceva frumos ceva de apreciat si cu slabiciunea sa stii ca din astea inveti sa te intaresti mai mult. Pentru ca persoana ta ii permite ii arati ca esti prea slab, si nu te astepta sa iti acorde atentie doar pentru ca esti bun atentia o primesti prin fapte prin gandire. Si " De ce" ca asta e viata obisnuieste-te

| HeiiLoome a răspuns:

Si eu in fiecare zi sunt dezamagita de fosta mea prietena cea mai buna...Am aflat ca e doar o proasta nepopulara straight face..Toti imi spuneau asta, dar eu credeam ca exista cv bun in sufletul ei, dar m-am inselat straight face. Uite cum fac eu sa scap de suparare.: imi caut alta prietena cea mai buna, o injur, daca vine la tine s-o ierti ii spui : iesi fa de aici... Sper ca te-am ajutat big grin