anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme imi plac tot mai mult tatuajele mai ales uitandu-ma la miami si LA ink. Mi-ar placea un tatuaj semi-permanent dar sunt curioasa pana la cat pot tine aceste tatuaje si cum sunt facute. iar in legatura cu emisiunile tv stie cineva daca este vreun fan club din tara miami sau LA ink?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut. Din pacate nu iti pot spune daca exista fan club miami sau La ink dar iti pot raspunde la cealalta intrebare... Tatuajle semi-permanente dureaza pana la 6-7 ani. In comparatie cu tatuajele permanente, tatuajele semipermanente corporale sunt realizate pintr-o metoda de dermografie, de desenare/colorare a pielii cu pigmenti, care se introduc in straturile superioare ale epidermei si care raman in piele o perioada determinata. Deci oricum parerea mea este ca daca vrei un tatuaj mai bine optezi pentru unul samipermanent, sau daca perioada ti se pare prea lunga poti alege cele cu henna (asemanatoare cu cele traditionale indiane sau africane). Dar ai grija unde ti le faci sau cine ti le face... Ar fi bine sa te duci la un salon specializat, la o persoana calificata, in plus in salon nu trebuie sa se fumeze, sau sa se consume bauturi alcolice (macar in timpul tatuarii), iar persoana respectiva trebuie sa poarte manusi de unica folosinta, halat si trebuie sa foloseasca ace sterilizate. Ai grija si tine-ne la curent.