| Raluuuuu a întrebat:

De la cate funde in sus esti expert TPU?'

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu există stabilit un anumit număr de răspunsuri câştigătoare (funde) la care să devii automat expert. Acordarea titlului de expert se face de către echipa TPU, care ia în considerare mai multe elemente: durata activităţii pe TPU (în teorie cel puţin 2 luni, în practică mult mai multe), numărul răspunsurilor (în teorie cel puţin 500, în practică mai multe), calitatea acestora(să fie răspunsuri bune şi folositoare) şi să ai mai multe categorii în care să fi răspuns ori să fii chiar expert într-un domeniu. Când va socoti că îndeplineşti toate condiţiile şi că meriţi titlul echipa TPU ţi-l va acorda. Te poţi uita şi la COMUNITATEA, o să vezi că mai mult de jumătate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, deşi au mii de răspunsuri şi multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. Succes şi numai bine!

7 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Nu conteaza nenorocitele alea de funde, asa ca nu mai fi troll si scrie la fiecare raspuns "funda", fiindca pe langa faptul ca nu o primesti, mai iei si stupid pe de-asupra.

Răspuns utilizator avertizat
| Diabolique a răspuns:

Buna! Expertii TPU nu sunt desemnati pe acest criteriu. Calitatea raspunsurilor este premiata, nu cantitatea lor. Un exemplu concret este acest utilizator care desi are numai 61 de "funde" este expert http://www.tpu.ro/utilizator/myur, spre deosebire de acesta http://www.tpu.ro/utilizator/alqkb, care desi are cele mai multe "funde" nu este (cel putin nu inca).
Mult succes!

| annkaa a răspuns:

Ceau:*
Nu conteaza foarte mult cate funda ai, si nici pozitia in clasament sau nr de punctehee heetrebuie sa fii foarte activ sa ajuti cat mai multe persoane, insa conteaza calitatea raspunsurilor. Poti sa ai si 200 de funde si poate nu esti declarat,, Expert TPU'' cei de la TPU isi vor da seama daca meriti sau nu sa fiie expert:*numa bine

| Buterflyy a răspuns:

Bună.
Nu număr de fundițe are putere decisivă ci activitatea ta pe site, minim 500 de răspunsuri votate ca inteligent și folositor, respectarea politicii site-ului și abia de atunci se poate miza pentru o astfel de titulatură.
Adminii ne țin sub lupă.
Pa, pa.

| Lynna a răspuns:

Ca sa fii expert TPU nu trebuie sa ai un anumit numar de funde. Trebiue sa ai o activitate constanta pe site. Trebuie sa ai cel putin 500 de raspunsuri date si de asemenea trebuie sa ai vechime de 3-4 luni. Despre fundite stiu ca, din 10 respunsuri date trebuie sa ai cel putin o fundita.

| Vladimir03 a răspuns:

Expert esti cand stii sa-ti raspunzi singur la intrebari si atunci nu mai intri pe TPU!