| lapadatgeorge a întrebat:

La cate funde esti Expert TPU?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste postări, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601 , http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 !
Succes! Numai bine!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu numărul de fundițe te face expert, ci calitatea răspunsurilor oferite (minim 500), activitatea constantă pe site dar și respectarea politicii site-ului.
Administratorii site-ului sunt cei care decid!
Succes!
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

In esenta, TPU.ro sunteti voi, comunitatea toti pentru unu. Din acest motiv, incercam sa tinem cont de interesele, preferintele si parerile tuturor pe cat posibil.

De curand, s-a discutat destul de mult pe site despre ce inseamna Expert TPU.ro si despre desemnarea expertilor. Din raspunsurile voastre am inteles ca multi dintre voi simt ca parerea lor nu este ascultata si adevarul este ca parerea voastra e cea mai importanta. Nu a unuia sau a altuia anume, ci a intregii comunitati.

Pornind de la principiul ca Expertii TPU.ro sunt cei care au ajutat si ajuta comunitatea cel mai mult, va invitam sa ii nominalizati voi pe cei care considerati ca merita sa fie numiti Experti.

Procedura se doreste a fi simpla si transparenta: in fiecare luna, in jurul datei de 10, va vom ruga aici pe blog sa ii numiti sub forma de comentariu pe cei mai merituosi 5 utilizatori (dupa parerea voastra). Dupa 5 zile, vom trage linie si ii vom alege pe cei mai votati.

Ca si conditii minimale, utilizatorii propusi de voi trebuie:

- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere

- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare

- sa nu fi jignit alti utilizatori

- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat

Acei utilizatori care provoaca sau stimuleaza conflicte, cei care jignesc, hartuiesc, abuzeaza de functiile site-ului, spameaza sau incalca in oricare alt fel politica noastra sau termenii si conditiile tpu.ro, au sanse mult mai mici de a deveni Experti TPU.ro, deoarece consideram ca acestia inteleg gresit menirea site-ului Toti Pentru Unu si il folosesc in alte scopuri decat cel pentru care e destinat.

Pentru luna august, nominalizarile se pot face incepand de joi, 6 August si pana luni, 10 august (inclusiv).

Atentie, comentariile anonime nu vor fi luate in considerare si vor fi sterse!

| Neimportant a răspuns:

Nu contează prea mult fundele, contează să ajuţi lumea cu răspunsuri bune, să nu faci mişto de utilizatori şi să ai un limbaj adecvat happy.

| NoNameJunior a răspuns:

500.

| Bellabelutsag a răspuns:

500happy

| Lynna a răspuns:

Ca sa fii expert TPU nu trebuie sa ai un anumit numar de funde. Trebiue sa ai o activitate constanta pe site. Trebuie sa ai cel putin 500 de raspunsuri date si de asemenea trebuie sa ai vechime de 3-4 luni. Despre fundite stiu ca, din 10 respunsuri date trebuie sa ai cel putin o fundita. Succes.

| Valenttina a răspuns:

Pai expertul TPU in prezent este NOname. Deci cauta'l la "comunitatea"--> si in a 2-a casuta scrie NOname si vezi cate funde are.big grin

| Pufuleteeeee a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai foarte multe da nu numai funditele conteaza ci si activitatea ta pe sait.