| wizopo2 a întrebat:

Deci, azi la scoala toate bune si frumoase. Cand intr-o pauza vad ca unu imi arunca sticla la gunoi. Ii spun s-o ia, dar el nu ca nu e treaba lui. Ii repet acelasi lucru pana cand ajung cu el la cosul de gunoi, cu tras- impins. Acolo el ma da de peretele alaturat, iar eu aparandu-ma il apuc usor de gat. Imediat sar colegii sa ne desparta si se termina disputa. Eh, ce ar trebui sa fac? Stiu ca o sa spuneti : "Dar ce doar pentru o sticla ai facut asta?". Stiu, dar nu asta m-a enervat, asta doar a fost picatura care a umplut paharul. In excursie prin mai, ala stastea in fatamea si ca orice om cu "respect" si-a lasat scanul pe spate de nici nu aveam unde sa ma misc. In plus, in timp ce ne intorceam acas tot cu autobuzul, am vrut sa ma aplec sa-mi iau niste medicamente si ala si-o lasat scanul asa de jos, incat mi-a prins capu, cred de vreo 2 ori. Eh, si acvum in legatura cu disputa de azi : am aflat de la colegi ca daca ma vede pe strada ma omoara, cica. Cum as putea calma spiritele? Sa ma impac cu el, sau sa-mi vad de treaba?

Răspuns Câştigător
| Bєshka a răspuns:

Vai doamne.Toata lumea face lucruri pe care nu le-ar trebui sa le faca.Si eu am inpiedicat un baiat cu 1 an mai mare si a cazut pe burta in fata colegilor lui.Inainte avea mana rupta.Ma tot sacaia si i-am dat o lectie dar n-am vrut sa-i fac rau.Si dupa 30 min vine cu dirigamea sa se planga, diriga ma cearta el rade.Am facut un pic de teatru, am adaugat niste lacrimi.Si nah inainte dupa ce l-am impiedicat vine sa ma ia de gat dar n-a apucat ca l-am luat eu si mi-a dat un sut in picior.Si i-a zis lu' fratele meu' ca e intr-o clasa cu el ca cica vine cu masa cu tacsu si cu politia laughing.Dar ai grija ce faci si cum faci.E si vina lui si si a ta.Lasa-l in pace.Nu-l baga in seama.Ca violenta nu ajuta.Cand te intalnesti cu el il iei da o vorba si va cereti scuze unul altuia si ii explici tot. Sper sa mearga si sa nu te i-a de gat si sa te bata.

| wizopo2 explică (pentru Bєshka):

Colegii mi-au spus ca daca ma ia la bataie, o sa sara toti pe el. Cam niciunul nu il suporta si s-a mai batut cu un prieten de-al. Subliniez s-a batut, in a 6-a si o fata i-a dat una ca si pe ea o enerva si multi din alte clase. O sa incerc sa vad daca se impaca cu mine. Daca nu, asta e, daca am noroc ma feresc de lovituri.

| Bєshka a răspuns (pentru wizopo2):

Mult noroc si mz de funda!

4 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Sa il parasti la diriga si sa faci fata de inoncenta nevinovata. Intotdeauna merge.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e cel mai bun sfat dar cea mai buna aparare e atacul. Pana sa te prinda el pe strada, arata-i ca esti mai tare.