| MentulaMagna a întrebat:

Uitati cum sta treaba. Acum cateva ore ma uitam linistit pe telefon cand a inceput sa se blocheze. Am incercat sa-l opresc, sa-l deschid iar, nimic, a inceput sa raspunda la comenzile astea dupa 1 minut 2 si atunci cu greu... L-am lasat si-a revenit. Acum 20 de minute a inceput iar. M-am enervat, am vrut sa-l inchid, pana la urma i-am dat reset (i-a luat vreo 10 minute sa porneasca reset-ul, incepusem sa ma impac cu gandul ca trebuia sa-mi iau alt telefon). Ma rog, acum s-a oprit iar, s-a blocat la RF Test si nu face nimic indiferent de butonul pe care-l apas. Pana sa inceapa reset-ul s-a incins destul de tare partea de sus. Intrebarea e, mai are vreo sansa sau il arunc la gunoi? Daca mai are, ce pot sa-i fac?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Resoftare.

| Bogdan70001 a răspuns:

Deci sunt 2 variante
1. Software (nu prea cred, dar trebuie luat in considerare), luru ce ar trebui sa se rezolve cu o resfotare (apropo pe Huawei nu mai poti face resoftarea de acasa, trebuie sa-l duci intr-un service autorizat)
2. Hardware, lucru care apare in cazul in care a fost scapat acum ceva timp mai puternic... daca telefonul arata ok, fara urme de lovituri, sau fara crapaturi nu ar trebui sa fie asta cauza deci te intorci la nr 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ți altul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cum sta treaba : data viitoare specifica si modelul telefonul. Producatorul. Daca e Allview, e problema tipic telefoanelor Allview.

| iwantananswer a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci cu el la un service specializat, cine stie?‍♂️