| CrazyName a întrebat:

Dintr-a cincea ma voi muta la un liceu intr-un alt oras. Cum sa fac sa ma acomodez? Sa-mi fac prieteni? Sa ma acomodez cu mersul in microbuz avand in vedere faptul ca eu am rau de masina?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna tot vide de la sine... o sa vezi ca ai sa te acomodezi foarte repede.
Trebuie doar sa nu fi prea rusionos/a.
winking

| Seducatorul a răspuns:

rolling on the floor Ce vrea sa insemne "Dintr-a cincea"?
Adica te muti din clasa a cincea la liceu! N-are cum ca nu suntem in Americalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca trebuie sa iti faci prieteni noi daca te muti, dar nu trebuie sa ii uiti nici pe cei pe care ii ai acum. Pentru raul de masina exista pastile, nu-i asta o problema.

| Lynnfield a răspuns:

Pentru ce iti trebuie prieteni?

| Ionella001 a răspuns:

Pai, daca nu esti tupeista sa iti abordezi noi colegi, cu sigurnata te vor aborda ei, crede-ma am fost la 4 scoli in 4 ani big grin Si cu siguranta usor usor te vei integra happy
In legatura cu autobuzul, stai cat de in fata poti si uita-te prin parbriz drept in fata, nu vei mai avea nici o problema :p
Un sfat, integreaza-te in grupul de " fete bune ", care invata si sunt cuminti, te vor ajuta mult happy

| AleIuli a răspuns:

Gaseste-ti un prieten/o prietena in caresa ai incredera si poate fi un lucru bun