| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa incep o relatie sexuala dar am doar 17ani si nu stiu daca este virsta potrivita astept sfaturi.

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In locul tau nu m-as grabi, o sa ai timp destul, de ce atata graba?

| Razvan a răspuns:

Inceperea vietii sexuale implica asumarea unor noi responsabilitati.Ar fi bine ca inainte sa vorbesti cu un medic pentru a-ti recomanda cele mai bune metode contraceptivewinking
Cat despre latura emotionala daca esti sigura ca te iubeste si il iubesti si esti sigura ca faci ce e bine, fa-o. Dar daca ai si cea mai mica indoiala sau te simti intr-un fel presata renuntahappy

| Libelle a răspuns:

17-18 ani este din punctul meu de vedere varsta potrivita! nu e nici prea devreme nici prea tarziu, dar nu toti oamenii gandesc astfel

| Just kidding a răspuns:

Eu mi-am inceput viata sexuala la 15 ani si 9 luni. Nu trebuie sa te lasi influentata de nimeni, fa ce crezi ca e mai bine pentru tine. Daca u simti da esti pregatita si ai un prieten stabil, atunci o poti face. La fel cum iubirea nu are varsta (adica nu conteaza cati ani ai) asa si cu sexul. Bafta in luarea deciziei.