| DenisIonut01 a întrebat:

Nu mai vad cum trebuie parca as vedea mai slab si parca as avea putin lumina in fata, ma simt cam ametit si nu am concentratie.

Am tensiunea aia mare 117 mica 58 pulsu e 64, cred ca e cam mica dar nu ma pricep.

Stie cineva ceva? Ma ganeam sa beau putina cafea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| petre059 a răspuns:

Poti sa bei un pic de cafea sau daca ai in casa fa suc de mango(1 pahar) asta regleaza bine tensiunea.Dar iti mai zic ceva am observat ca ai stat cam mult pe net poate fi si de oboseala ochilor.Incearca si tine o luminita aprinsa deasupra monitorului sa atenueze reflexia ecranului, asa fac si eu (zi, noapte nu conteaza)

| DenisIonut01 explică (pentru petre059):

Sa inteleg ca e moca tensiunea?
Am baut niste cafea si am dormit vreo doua ore iar acum tensiunea mare este 111 iar cea mica 60.

| DenisIonut01 explică (pentru DenisIonut01):

Am scris moca in loc de mica din greseala