| mihai0980 a întrebat:

Este ok să aloci o partiție de pe un ssd m.2 de 500 gb doar pentru ca Windows să funcționeze bine?

Am doar un ssd m.2 de 500 GB pe acest computer

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Windows e instalat intr-o partitie, indiferent ca-ti place sau nu-ti place. Din fabrica Windows 10/11 produce 4 partitii, dar doar una e cu Windowsul, una e pentru bootare, una de rezerva si una cu softul de recuperare.

| just4ubr2015 a răspuns:

E obligatoriu sa faci partitie la ssd asa nu ai treaba cu so si poti salva ce ai in cealalta partitie

| Azorrion a răspuns:

Ssd-urile nu sunt facute sa le aloci partitii, doar la hard disk-uri.