| KillerBunny1500 a întrebat:

Eu nu prea stiu sa desenez si nu vreau sa am nota mica la desen. Stiti metode prin care sa-mi imbunatatesc tehnica? PS Nu vreau glume la aceasta intrebare si nici raspunsuri de genul "renunta ", sa fie clar. Vreau raspunsuri bune si la subiect.

5 răspunsuri:
| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Exista ceva foarte usor adica: trebuie sa pui in culoarea dorita multa apa numai sa nu isi piarda culoarea, iei pe pensula si stropesti cateva pete deasupra paginii [ trebuie sa le stropesti in forma de cerc trebuie sa iasa o vaza, numai ca stropiturile vor fi florile], apoi deseneaza o vaza si fondul, si gta! Funda happy

| diwa a răspuns:

Eu una, am cautat tutoriale pe youtube si am desenat pas cu pas cum era acolo. Asta m-a ajutat sa-mi formez si mana, acum e mult mai usor. Plus ca aceste tutoriale sunt foarte explicite. Bafta!

| s3v3n7 a răspuns:

Ai nevoie de multa practica si ambitie, altfel nu vei reusii niciodata, sa faci multe exercitii si vei avea un rezultat pe masura.
Mult succes!

| maya00sel8cookie a răspuns:

Nici eu nu ma pricep la desen si totusi iau note bune.Eu cred ca daca mai exesezi vei putea lua note bune, dar nu te lasa batuta.Mult succes!

| Muntean_Mihai_1998 a răspuns:

Itreaba-ti profa despre ce trebuie sa faci ca sa iei note mari sau daca te-ar putea ajuta.