| TraianIImperator a întrebat:

Fetelor, voi ce vorbiți cu prietenele?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Totul despre moda, imbarcaminte, incaltaminte, machiaje, mancaruri, organizat petreceri, vizionat filme, copii samd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu amicele/fetele despre chestii basic(bârfe, chestii personale, mai mult ele vorbesc și eu ascult), cu prietenele, cu cele cu care pot avea o conexiune deep și pe bune, ohoo...

Vorbim mai multe decât vorbim cu psihologul/preotul, vorbim despre tot, despre Univers, despre lume, despre problemele noastre, disecăm defectele/problemele, cercetăm viața noastră, fiecare spune câte ceva și așa se înșiră la infinit cu discuția ca o pânză de păianjen, dar o discuție ce ne lasă cu sufletul transpirat și mintea boom, plină de idei, plină de noi puncte de vedere, plină de perspective. Ce ador cel mai mult la aceste discuții este că nimeni nu conduce și nimeni nu se lasă condus, nimeni nu are idei mai bune sau mai proaste, ambii/toți parteneri de discuție suntem egali, fiecare contribuie cu propria idee și părere la un speech mai mare și plin de sens.

Vă recomand la toți să încercați măcar o dată această terapie. Este pură terapie. Și faza este că este gratis, important este doar ca toți partenerii implicați în asta să fie deschiși și autentici. Și evident să nu dorească a pune monopol pe discuție, să o lase să curgă lin și de la sine.

| IarsiIar a răspuns (pentru anonim_4396):

Excelent raspuns!
Mai ales ca in fata prietenelor te deschizi si vorbesti altfel decat cu psihologul sau popa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IarsiIar):

Dar nu în fața tuturor ci doar în fața celor care au aceeași deschidere și conexiune ca tine. Și evident prietenii care au și încredere în tine, că orice ai spune, tu nu te vei duce să divulgi. Unii nu au încredere și de aici poate și reținerea, dar recunosc că la acest capitol am scorat pe plus, adică toți oamenii care m-au cunoscut au știut că în fața mea se pot deschide și că am o iubire imensă pentru păstrarea secretelor și al intimității, unii ar spune că sunt ca un mormânt. happy

| IarsiIar a răspuns (pentru anonim_4396):

Bineinteles. Nici nu am gandit altfel.

| Harley18 a răspuns:

Ce mai fac?
Ce au mai facut in ultima perioada?
Pe unde s-au mai plimbat.
Gasim mereu subiecte comune.