| тøхх a întrebat:

[Funda] Spuneti-mi si mie intamplari ciudate de ale voastre. Adica de groaza asa... :d Gen a. ti vazut o stafie sau.

Răspuns Câştigător
| DanielleDaniaD a răspuns:

Buna`!
Sa incep cu una dintre intamplarile mele cidate:-s.
Acum 2 ani eram la tara in curte. Dintr-o data cainele meu incepu sa latre spre poarta, am iesit afara dar nu era nimenistraight face
am mers in casa iar cand m-am intors cainele meu era imblanzit de un "OM" mare de 2 m imbracat tot in negru caruia ii stralucea fata:-s. iar dupa o clipa de neatentie disparuse.
imi era tare frica iar povestile bunicilor mei ma ongrozisera mai tare:-s. Mi'au spus ca in casa alaturata au fost omorati 2 oameni:-s
Incercam sa uit de asta. am iesit seara afara sa ne jucam toti copii erau o multime, multi au spus sa ne jumam "ASCUNSEA" eu cu inca 1 fata si un baiat ne'am ascuns langa casa alaturata desi imi era super super frica:-s nu am dat importanta intregii povesti si am continuat sa ne jucam, dupa ce ne'am plictisit ne'am pus o patura in fata casei iar dintr'o data pietrele zburau pe casastraight face jur si acum se ridica parul pe mine cand imi readuc aminte momentul:-s.
Daca nu ma crezi iti pot da 2 id'uri sa te lamuresti singur/a de spusele prtnilor mei de la tara:-s

Asta a fost doar una dintre intamplarile mele ingrozitoare:-s
a 2 a ar fi ca:

Bunicul meu a murit inainte cu cateva zile de "Mos Nicolae" eram toti oamenii in curtea casei cand dintr'o data steagul acela negru care se pune la casele oamenilor care mor fost aruncat 2 metri in fata:-s infiorator. adica un steag negru nu poate sa zboare din locul lui:-s si inca 2 metri:-s. Mna nu prea am dat importanta:-s
dar seara a inceput sa ploua cu tunete si fulgere|Eram ca intr'o casa de groaza| eram eu, bunica, mama, unchiul, verishorul si matusa mea. Tatal meu cu inca catziva oameni erau plecati pentru. agasi un om care sa sape o groapa bunicului.In finehappy. Aveam o pisica si o cautam peste tot dintr'o data un vant puternic deschide usha iar pisica mea sare si mieuna ca o tampita zici ca ii taia cine capu` si se tavalea peste tot in casastraight face la un moment dat inceteaza brusc sa se tavaleasca prin casa si spune "Mama" adica am auzit'o tottzi din casa nu doar eu sa ma faci nebunalaughing. supa ce a zis "mama" mi-a sarit in brate dar imi era o frica de ea:-s, dupa aceea am luat'o si am mers in camera mea sa ma uit la tv cu mama, sintr'o data se luase curentul toti strigau unul deupa celalalt ca nu se gaseaulaughing doar matusha mea nu era, peste tot in casa o cautam dar nu era nicaieri ushile erau toate incuiate si nu avea unde sa plece o strigam dar nu raspundea peste 5 minute de strigate intruna un tzipat se aude din podstraight faceera matusha inspaimantata de un soarecerolling on the floor dar cu toate astea ne'a povestit ca nu putea sa zbiere deloc deoarece o lumina din ochii soarecelui parca o tzinea de gura in mod metaforic vorbind.am adormit de frica iar dimineata niste pasi se auzeau venid catre mine dar nu erau nimeni credeam ca verisorul meu vrea sa ma sperie am sarit din pat dar nu era nimeni si se trantise usha toti din familie erau in bucatarie, bucataria fiind situata (cum sa zic, ca o a 2 a casa, daca pot spune asa). deci erau in bucatarie cand am coborat acolo toti mi'au spus ca nu au fost ei:-s.
de atunci mi'e cam frica sa merg la tara:-s

Tzie ce ti s-a intamplaT?

6 răspunsuri:
| yoo23 a răspuns:

Mama a vazut spiritul mamei sale intr-o dimineata.
tata a auzit spiritul unui barbat cand el dormea...si ii spunea: du-te mai incolo.
Un prieten a vazut spiritul bunicului lui, iar cand a vrut sa iasa speriat spre usa, nu s-a mai putut misca vreo 5 sec.
Alt prieten- in timp ce se juca la calc. au inceput sa se miste destul de tare singure niste scaune din acelea...de te legani. mama lui nu l-a crezut, si a decis sa doarma in acolo in acea seara. I s-a intamplat si ei la fel. Nu e vorba de nici o gluma sau altceva, sunt intamplari reale. Mie nu mi s-a intamplat personal nici una.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Chiar am confundat pe cineva cu o stafie...
Eram clasa a 4a, si mergeam cu niste colege la colindat.Eram intr-o parte a cartierului prin care nu prea calcam noi...adica nu aveam drum pe acolo:d
Si la un bloc, se auzea niste sunete ciudate, gen uuu uuu...prima oara noi am crezut cai doar vantu.
Am intrat in bloc, am colindat la o usa, dupa care urcam noi scarile, si se aude un fel de, hmm...era mai mult un tipat haolit, ca vai de el.in orice caz, neam speriat.am scapat mandarinele pe jos,(le desfacusem pentru ca ne era sete si era tot ce puteam bealaughing)si am fugit speriate.
Afara din bloc, era la geam prima femeie la care am colindat, si nea auzit ca neam speriat, si i-am zis noi ca am auzit ceva si...pana la urma ne-a zis ca trebuie sa fii fost un nebun(locuia unul in bloc)
Ciudat nu?

| LaTulipeNoire a răspuns:

Mie mi sau intamplat urmatoarele:

1.Era ora 9 si ceva seara si am intrat in scara blocului. Urc scarile sa intru in casa, bat la usa dar nu a raspuns nimeni, fiindca parintii mei dormeau.Am scos cheile si am deschis usa. Si din greseala am uitat cheile pe partea celalalta a usii.Nu mi-am dat seama atunci. Bun m-am culcat iar noaptea am visat ca a intrat cineva in sufragerie un om asa intunecat cum sa spun eu imbracat in negru s-a uitat si a plecat. Dimineata cand ma trezesc cautam cheile si mi-am amintit de vis.Si ca sa vezi surpriza, cheile chiar erau pe partea cealalta a usii

2.Era noapte.Toata familia mea dormea linistita...Si deodata tatal se trezise, din cauza faptului ca,, cineva" suna insistent la usa. A deschis usa speriat, pentru ca na noaptea cine sa-ti sune la use a crezut ca s-a intamplat ceva rau cu vreo ruda si minune...Nu a vazut pe nimeni! a iesit pe casa scarii s-a uitat jos pe scari si nu a vazut pe nimeni. A verificat soneria si cu sigurantele de la panou sa nu se fi intamplat ceva, nimic.astea sunt spuse de tatal meu eu nu m-am trezit atunci noaptea.

3. Mi s-a intamplat odata, ca inainte de culcare sa nu-mi amintesc Tatal nostru! Nu imi aminteam niciun cuvant! Absolut nimic.Stateam cu mainile in fata si maa gandeam ce se intamplase cu mine, si dupa 5 minute mi l-am amintit.Ciudat.Eu stiu Tatal nostru ca pe,, Tatal nostru" Ma inchin in fiecare seara, era imposibil sa-l uit. Ceva necurat se intamplase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. unei prietene s`a intamplat.intr-o seara asa, pe otv era dat televizorul; pe la miezul noptii s`a auzit un strigat: posta. Daca raspundea putea muri sau sa paralizeze

| FloriN_4913 a răspuns:

Deci ce ai vrea sa insinuezi? Cel/Cea cu raspuns anonim? Hai ca devine interesant, va ascult parerile sunt pe acest domeniu...