| Andrascumpika03 a întrebat:

Heey! as vrea sa ma apuc de un vlog cu o prietena si as vrea cateva sfaturi... O_o
cum sa editez, despre ce sa vorbesc, cum sa-mi numesc vlog-ul...
daca sunteti mai experimentati in acest domeniu, chiar as vrea sa ma ajutati, deoarece chiar vreau sa am subscriber's si abonati :*

funditaa ♥♥♥

7 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Ai nevoie de:
-o camera (de preferat sa nu fie de la bicicleta, altfel, se va rade de tine)
-sa nu ai sub 15 ani (de faci de ras)
-sa stii sa unesti 2 clipuri intr-un program de editat (altfel, las-o)
-de un vocabular adecvat, altfel, ve-ti fii injurate
-pe cineva sa te promoveze, altfel vorbesti singura.

Deci, succes.

| Andrascumpika03 explică (pentru DaftPunk):

Si daca poate am sub 15 ani? nu inteleg care-i faza! exista si vloggeri care au sub 15 ani si chiar fac treaba buna... tongue
acum, nu ma gandesc la ceva gen sa ajung ca tequila, doar pentru distractie si pentru timp liber! atat!

| OnuOnulică a răspuns:

Buna... pai parerea mea e greu.
Si sa stii ca nu o sa ai 1000 de subsriberii in 2 sapt...
Dar cel mai bine te invata asta michey chiar daca el nu e vlogger:http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| OnuOnulică a răspuns:

In primul rand nu toti se pot apuca de videoblog.
De exemplu tu nu ai nici o idee tu vrei sa faci videoblog numai pentru ( celebritate )
Dar...

| VintagePink a răspuns:

1. Aparatură profesională( aparat DSLR, microfon (http://fancumparaturi.ro/......ional.jpg)
2. Inteligență, dezinvoltură, talent.
3. Vocabular dezvoltat(trebuie să citești muuuulte cărți).
4. Vorbele și ideile "să curgă" fără ăăăă ummm
5.NU te alinta în fața camerei, fii tu însăți.
6. Abordează subiecte interesante
7. Fă-ți prieteni cu mulți abonați pe YouTube să-ți facă reclamă.
Oricum, e greu și foarte costisitor să îi faci un videoblog. Sper că te-am ajutat!

| Andrascumpika03 explică:

As vrea si niste numepentru vlog... (daca va ajuta, pe mine ma cheama "Andra" si pe prietena mea "Bya")

| Hewen_Jessie_1995 a răspuns:

-Sa filmezi cu ceva bun, nu o camera de tot cacatu.
-Sa prezinti chestii amuzante.
-Sa ai peste 12 ani.
-Sa fi desteapta.
-Sa te pricepi la maxime.
Nume : AP. ABC, FunnyVlog.